Trwa ładowanie...
01-12-2014 13:10

W 2014 roku Kraków odwiedziło prawie 10 mln turystów. "To ważny sukces"

W tym roku padł nowy rekord turystyczny - Kraków odwiedziło prawie 10 mln osób. Czy napływ turystów miał związek z otwarciem ICE Kraków? Czy przyjezdnych przyciągają coraz liczniejsze festiwale? O tym dowiemy się już 4 grudnia.

Share
W 2014 roku Kraków odwiedziło prawie 10 mln turystów. "To ważny sukces"Źródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
d1fij3p

Według badań Małopolskiej Organizacji Turystycznej w 2014 roku Kraków odwiedziło 9,9 mln osób. To o 650 tys. ludzi więcej niż w roku 2013.

- To ogromny i ważny sukces, który nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu osób, które zajmują się branżą turystyczną. To także zasługa mieszkańców, dzięki którym Kraków postrzegany jest jako miasto o wyjątkowej atmosferze, przyjazne i gościnne - skomentował prezydent Jacek Majchrowski.

Kraków to miasto tradycji, królów i smoka wawelskiego. Ale na taką ilość odwiedzających niemały wpływ mają na pewno także liczne imprezy muzyczne, teatralne i sportowe.

d1fij3p

- Według Badań Ruchu Turystycznego w roku 2014 w Krakowie, miasto odwiedziło prawie milion turystów, tym samym pobiliśmy dotychczasowy rekord - mówi w rozmowie z WP.PL Daria Głownia z Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - Cały raport zostanie udostępniony już w najbliższy czwartek podczas XXIV Forum Turystyki - dodaje.

Nad raportem pracował międzyuczelniany zespół specjalistów pod kierunkiem dr. Krzysztofa Borkowskiego. Wszystkie wyniki badań poznamy podczas podsumowania sezonu turystycznego w Krakowie, które odbędzie się 4 grudnia w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00.

Podczas Forum zaprezentowane zostaną również działania Krakowskiego Biura Festiwalowego w roku 2014 oraz plany na rok 2015 (z uwzględnieniem wydarzeń w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz Kraków Arenie).

d1fij3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fij3p
d1fij3p
Więcej tematów