Trwa ładowanie...

Uwaga, idzie załamanie pogody. Zimno, śnieg i wichury

Nad Polskę nadciągnął i podzielił ją mieszany front atmosferyczny. Wraz z nim spadnie śnieg, ciśnienie i temperatura. Do tego będzie mocno wiało.

Share
Uwaga, idzie załamanie pogody. Zimno, śnieg i wichury
Źródło: Instagram.com/troche_inne_macierzynstwo
d29xqha

Wtorek upłynie pod znakiem zawiei śnieżnych. Temperatura od -4 st. C. w Suwałkach, przez -1 st. w centrum do 5 st. na zachodzie kraju. IMGW wydał juz ostrzeżenia pierwszego, a miejscami drugiego, stopnia przed silnym wiatrem dla 5 województw: pomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małpolskiego i podkarpackiego. Wiatr w porywach do 65 km/h. W rejonach podgórskich do 85 km/h, w górach do 110 km/h.

Front, który teraz jest nad Polską oddziela od siebie rosyjski mróz i atlantyckie ciepło - zauważa Tomasz Wasilewski z TVN24.

16 stycznia śnieg będzie padać niemal w całym kraju. Tylko mieszkający na zachodzie Polski mogą spodziewać się deszczu lub deszczu ze śniegiem. Opady utrzymają się przynajmniej do czwartku. Warunki drogowe w całym kraju będą bardzo ciężkie, widoczność może być ograniczona i będzie bardzo ślisko. Ze względu na dużą wilgotność, odczuwalna temperatura na północy będzie też sporo niższa, niż na południu i w centrum.

Na poprawę pogody przyjdzie nam poczekać do piątku. Powinno być cieplej, około 4 stopni Celsjusza i bez opadów. W całym kraju zza chmur wyjrzy słońce.

Zobacz także: We wtorek zrobi się cieplej, ale będzie padać

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d29xqha

Podziel się opinią

Share
d29xqha
d29xqha
Więcej tematów