Trwa ładowanie...
d3v6cei

Upały w Japonii spowodowały śmierć 15 osób

Upały, z jakimi zmaga się obecnie Japonia, spowodowały już śmierć 15 osób. Ponad 8,5 tys. osób trafiło w ubiegłym tygodniu do szpitali z powodu udaru cieplnego lub wycieńczenia wysoką temperaturą - podała we wtorek agencja do walki z klęskami żywiołowymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Upały w Japonii spowodowały śmierć 15 osób
(AFP, Fot: Kazuhiro Nogi)
d3v6cei

W ciężkim stanie są 193 spośród 8580 hospitalizowanych osób. Prawie połowa ofiar upałów to osoby powyżej 65. roku życia. Grupa ta stanowi jedną czwartą obywateli Japonii.

Każdego roku tysiące mieszkańców archipelagu niedomagają z powodu wysokich temperatur, które przekraczają 35 stopni Celsjusza w cieniu.

Większość budynków użyteczności publicznej wyposażona jest w Japonii w klimatyzację, jednak ludzie starsi często nie umieją lub nie chcą jej używać, przez co są narażeni na przegrzanie i odwodnienie organizmu.

d3v6cei

Władze zachęcają co prawda do rozsądnego używania urządzeń klimatyzacyjnych, niemniej apelują o oszczędzanie energii elektrycznej z racji jej braków wynikających z zamknięcia niemal wszystkich reaktorów atomowych.

Jednocześnie w wielu miejscach publicznych, takich jak sklepy, restauracje czy sale koncertowe, klimatyzacja działa na pełnych obrotach, przez co odwiedzający je są narażeni na duże zmiany temperatury.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3v6cei

Podziel się opinią

Share
d3v6cei
d3v6cei