Trwa ładowanie...

Ulica Belwederska już po remoncie. "Ważne zmiany w organizacji ruchu"

O szczegółach poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Ulica Belwederska już po remoncie. "Ważne zmiany w organizacji ruchu"
d1awtva
d1awtva

Ponad 3 mln zł kosztowały prace, w ramach których odmieniło się oblicze ulicy Belwederskiej. Wśród najważniejszych zmian są: modernizacja sygnalizacji świetlnej na trzech skrzyżowaniach oraz remont chodnika i drogi rowerowej. Ale to nie wszystko, kierowcy muszą przygotować się na kilka istotnych zmian w organizacji ruchu.

Przebudowa sygnalizacji dotyczyła skrzyżowań ulicy Belwederskiej z: Dolną/Chełmską, Nabielaka i Spacerową/Gagarina. ZDM podkreśla, że światła w tych miejscach należały do najstarszych w Warszawie i wymagały już pilnej wymiany. Chodnik zyskał nową nawierzchnię w postaci eleganckich płyt, pojawiła się też wydzielona ścieżka rowerowa. Ponadto wygospodarowano przestrzeń na dodatkową zieleń, czyli kilkanaście drzew i kilkaset krzewów.

Jeśli chodzi o zmiany w organizacji ruchu to kluczowe jest dobudowanie dodatkowego pasa do skrętu w lewo, z Belwederskiej w Spacerową. Niestety jednocześnie zwężony został (do dwóch pasów) wylot ulicy Spacerowej w kierunku centrum. Drogowcy byli też zmuszeni do zawężenia wlotu Chełmskiej (również do dwóch pasów), co pozwoli odciążyć pas do lewoskrętu w kierunku Wilanowa. Więcej miejsca, w okolicach skrzyżowania Dolnej i Sobieskiego zyskają także piesi, dzięki wyłączeniu nieużywanego od dłuższego czasu pasa ruchu.

d1awtva
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1awtva
Więcej tematów