Trwa ładowanie...
ycipk-48m3ks
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraina wzmacnia ochronę wschodnich granic

Ukraińska Państwowa Straż Graniczna przerzuca swe siły z obwodów zachodnich na wschód. W piątek w tym kierunku wyruszyło ze Lwowa ponad 300 żołnierzy zachodniego dowództwa wojsk ochrony pogranicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina wzmacnia ochronę wschodnich granic
(PAP/EPA, Fot: Robert Ghement)
ycipk-48m3ks

W skład tej grupy wchodzą funkcjonariusze SG z obwodów: lwowskiego, iwano-frankowskiego, zakarpackiego, czerniowieckiego i wołyńskiego. Większość zgłosiła się na ochotnika.

- Są to najlepsi pogranicznicy, ochotnicy, którzy służyli dotychczas na granicy zachodniej. Zostaną zaangażowani do intensywnej ochrony granicy na wschodzie państwa, a w razie czego będą bronili jej przed grupami dywersyjno-zwiadowczymi - powiedział cytowany przez miejscowe media naczelnik zachodniego dowództwa SG Ukrainy generał Artur Horbenko.

Kolejna grupa wyruszy na wschód Ukrainy w sobotę. Straż Graniczna poinformowała, że wyekwipowała swoich ludzi nie tylko w broń palną, ale również w sprzęt do walki z ciężkimi pojazdami wojskowymi.

ycipk-48m3ks

Ukraina wzmacnia swe siły na wschodnim odcinku granicy w związku z koncentracją w tym regionie wojsk rosyjskich, co wiąże się z przygotowaniami do niedzielnego referendum na Krymie. Jego mieszkańcy mają odpowiedzieć w nim na pytanie, czy opowiadają się za włączeniem półwyspu do Rosji.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-48m3ks

ycipk-48m3ks
ycipk-48m3ks