Trwa ładowanie...

Ukraina: separatyści przyznali się do zestrzelenia samolotu w Ługańsku

Prorosyjscy separatyści z tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej przyznali się, że to oni zestrzelili dzień wcześniej ukraiński samolot transportowy, zabijając 49 osób. Oświadczenie w tej sprawie złożył przywódca samozwańczego tworu Wałerij Bołotow.

Share
Ukraina: separatyści przyznali się do zestrzelenia samolotu w Ługańsku
Źródło: YouTube
d15vkx6

- Ił-76 został zestrzelony przez siły naszej obrony powietrznej - powiedział na konferencji prasowej. Bołotow stwierdził, że oprócz ukraińskich żołnierzy zestrzelona nad Ługańskiem maszyna przewoziła sprzęt wojskowy i amunicję.

- Nie wykluczamy, że kijowska junta zdecyduje się na kolejne prowokacje - oznajmił.

Bołotow przyznał jednocześnie, że armia ukraińska dąży do odcięcia sił Ługańskiej Republiki od granicy z Rosją.

d15vkx6

- Kijowska junta zaciska pierścień wokół Ługańskiej Republiki Ludowej. Utrzymujemy jeszcze korytarz, by można było ewakuować ludzi, ale przeciwnik stara się do tego nie dopuścić. Ukraińska armia szykuje totalne czyszczenie Ługańska - przekazał.

Czterosilnikowy odrzutowiec Ił-76 rozbił się w sobotę o godzinie 1.10 czasu lokalnego przy podchodzeniu do lądowania w Ługańsku. Według świadków został trafiony samonaprowadzającym się pociskiem rakietowym ziemia-powietrze wystrzelonym z przenośnej ręcznej wyrzutni. Ukraińska prokuratura potwierdziła, że przyczyną katastrofy było zestrzelenie pociskiem kierowanym.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w związku z tragedią ogłosił niedzielę dniem żałoby narodowej.

d15vkx6

Podziel się opinią

Share
d15vkx6
d15vkx6
Więcej tematów