Trwa ładowanie...
d1slq45
d1slq45
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

U wybrzeży wyspy Samos zatonęła kolejna łódź, zginęło 11 migrantów, głównie dzieci

• Co najmniej 11 osób, głównie dzieci, zginęło w czwartek, gdy łódź z migrantami zatonęła u wybrzeży wyspy Samos na wschodzie Grecji
• Straż przybrzeżna prowadzi akcję ratunkową wraz z unijną agencją ds. zarządzania granicami Frontex
• Od 1 stycznia 2016 roku na Morzu Śródziemnym zginęło co najmniej 199 osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1slq45

Okoliczności tragedii nie są jasne. Wiadomo jedynie, że uratowano 10 osób oraz odnaleziono ciała czterech chłopców, trzech dziewcząt, trzech mężczyzn i kobiety.

To kolejny wypadek łodzi z migrantami u greckich wybrzeży w ciągu dwóch dni. W środę w pobliżu wyspy Kos zginęło siedem osób, w tym dwoje dzieci.

Mimo zimowych warunków pogodowych na greckie wyspy wciąż przybywają z Turcji migranci. Płyną do Grecji na prowizorycznych łodziach, by stamtąd udać się do bogatszych państw UE.

Według danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) od 1 stycznia 2016 roku na Morzu Śródziemnym zginęło co najmniej 199 osób. To znaczenie więcej niż w poprzednich latach. W styczniu 2015 roku były 82 ofiary śmiertelne, a w styczniu 2014 roku - 12.

d1slq45

Podziel się opinią

Share

d1slq45

d1slq45
Więcej tematów