Trwa ładowanie...

Tylko jedna firma zgłosiła się do przetargu na przebudowę basenu przy ul. Wejherowskiej

Do przetargu na przebudowę basenu przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu zgłosiła się tylko jedna firma. Oferta przekracza jednak cenowo szacunki miasta. We wtorek wieczorem inwestor podjął decyzję o unieważnieniu przetargu.

Share
Tylko jedna firma zgłosiła się do przetargu na przebudowę basenu przy ul. Wejherowskiej
Źródło: materiały prasowe
d32aucc

Tylko jedna oferta wpłynęła do ogłoszonego w lipcu przetargu na modernizację i przebudowę basenu przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu. Złożył ją wrocławski Inter-System. Cena za wykonanie zamówienia oferowana przez firmę to prawie 86 mln zł.

To kolejny w ostatnim czasie przetarg na miejskie inwestycje, w których złożone oferty przekraczają cenowo szacunki miasta. W przypadku przebudowy basenu na Wejherowskiej magistrat pod koniec roku 2013 szacował wydatek na około 35 mln zł. Wcześniej oferenci proponowali wyższe od szacowanych stawki przy przebudowie przejścia Świdnickiego oraz modernizacji Stadionu Olimpijskiego.

d32aucc

Przetarg na tę ostatnią inwestycję wygrał wspomniany Inter-System, mimo że złożona przez niego oferta niemal dwukrotnie przekroczyła zakładany wydatek 66 mln zł. Wynik przetargu podtrzymała Krajowa Izba Odwoławcza, do której wniosek złożył jeden z konkurentów Inter-Systemu w przetargu na modernizację stadionu, firma Molewski z Włocławka.

Wrocławskie Inwestycje, które są inwestorem przebudowy basenu na Wejherowskiej, weryfikują nadesłaną ofertą i sprawdza jej zgodność z warunkami przetargu. Wyniki tej kontroli mają być znane w drugim tygodniu września.

Przebudowa basenu obejmuje stworzenie krytej pływalni z kompleksem zewnętrznych basenów, wyposażenie obiektu w niezbędne urządzenia oraz instalacje i zagospodarowanie przyległego terenu. Przebudowana pływalnia ma być jedną z aren Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games 2017.

Otwarto również koperty z ofertami w przetargu na stworzenie na wrocławskim Rynku tzw. szpilkostrady. Do przetargu stanęło trzech oferentów. Najwyższą cenowo ofertę zaproponowało konsorcjum firm Skanska oraz Mabud - niemal 3 mln zł. Ponadto oferty złożyli również Steinbudex-J.M. oraz Asdrog - obie warte ok. 2,8 mln zł.

d32aucc

Podziel się opinią

Share
d32aucc
d32aucc
Więcej tematów