Trwa ładowanie...
difebmw

Twórca amerykańskiej agencji wywiadowczej w Polsce. Na Forum o Trójmorzu

Dyskusje o szybkim e-KRS, kryptowalutach, mrocznych stronach internetu, prawie karnym, prawie rodzinnym i zmianach w prawie, które zagwarantują silne, sprawne, bezpieczne państwo. Te i inne tematy poruszone będą podczas zbliżającego się Forum Prawo dla Rozwoju. Jednym z gości wydarzenia będzie George Friedman.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Friedman to amerykański politolog, specjalizujący się w  geopolityce i współczesnej doktrynie wojennej.
Friedman to amerykański politolog, specjalizujący się w geopolityce i współczesnej doktrynie wojennej. (PAP, Fot: Adam Warżawa)
difebmw

Friedman to amerykański politolog, specjalizujący się w geopolityce i współczesnej doktrynie wojennej. Był doradcą ds. bezpieczeństwa dla amerykańskich dowódców wojskowych, jest twórcą prywatnej agencji wywiadowczej Stratfor. Jego wykładu będzie można wysłuchać 6 października rano, podczas drugiego dnia Forum.

Forum Trójmorza
W 2016 roku Forum zakończyło się przygotowaniem i opublikowaniem „Białej Księgi”. Pozycja zawierała 250 propozycji przepisów, przekazanej na ręce prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Efektem drugiej edycji była „Strategia dla Polski” przekazana premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. W tym roku powstanie analiza „Trójmorze 2030”, podsumowująca wyzwania gospodarcze i systemowe towarzyszące zacieśnianiu współpracy w tym rejonie.

Zarejestruj się na Forum
Gośćmi zbliżającego się Forum będą m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicepremier Beata Szydło, minister Beata Kempa oraz szef Stałego Komitetu Rady Ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego - Jacek Sasin. Swoją obecność potwierdzili liczni goście zagranicznych, będą m.in. : minister sprawiedliwości Rumunii Tudorel Toader, Evgeni Stoyanov, wiceminister sprawiedliwości Bułgarii oraz Tsaba Toro - dziekan Wydziału Prawa i profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego na Uniwersytecie Karoli Gaspar w Budapeszcie oraz Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, Adrienne Körmendy - Konsul Generalny Węgier, Tomas Kasaj - Konsul Generalny Słowackiej czy Oleg Mandiuk - Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie. Będą też a także polscy eksperci dziedzin prawa, gospodarki, ekonomii i biznesu, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.
W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto chce mieć realny wkład w opracowanie postulatów dotyczących zmian polskiego prawa. Żeby to zrobić należy zarejestrować się na stronie: law4growth.com. Rejestracja i udział w forum są bezpłatne.

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów