Trwa ładowanie...
ds3s3bn

Turyści chcieli obudzić śpiącą pandę. Rzucali w nią kamieniami

Na szokujący pomysł wpadli turyści z chińskiego zoo w Pekinie. Żeby obudzić śpiącą na wybiegu pandę, zaczęli rzucać w nią kamieniami. Wszystko nagrali telefonem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turyści chcieli obudzić śpiącą pandę. Rzucali w nią kamieniami
(Youtube.com, Fot: What you see what you get)
ds3s3bn

Wycieczkowicze wpadli na nieludzki pomysł. Spacerujący po chińskim rezerwacie turyści, którzy przyszli zobaczyć ogromne puchate zwierzę, zirytowali się, że panda śpi. Postanowili więc ją obudzić, rzucając w nią znalezionymi kamieniami. Całe zdarzenie zobaczyć można na nagraniu udostępnionym na chińskim portalu społecznościowym Weibo. Obejrzało je już ponad 100 mln osób.

Pandzie na szczęście nic się nie stało. O tym, że siedmioletnia Meng Da jest cała i zdrowa, poinformowały władze zoo. Zwierzę nie zostało ranne i ma się dobrze oraz prawidłowo się odżywia i bawi - donosi Newsweek.com.

Mamy stałych inspektorów i hodowców, którzy dwa razy dziennie sprawdzają pandy w zoo. Gdy zostaliśmy powiadomieni o sytuacji, natychmiast wysłaliśmy patrole, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku ze zdrowiem pandy – oświadczyło zoo.

Turyści dostali zakaz wchodzenia do zoo. Władze parku postanowiły ukarać ich za karygodne zachowanie i uniemożliwić przyszłe wejście na teren rezerwatu. Planowane są też modernizacje placu, na którym przebywa panda. Wzmocnione mają również zostać patrole pilnujące bezpieczeństwa zwierząt.

ds3s3bn

Panda to gatunek zagrożony wyginięciem. Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt twierdzą, że na świecie zostało już mniej niż 2,2 tys. pand wielkich. Najwięcej z nich występuje na południowo-zachodnich terenach Chin.

Bez odpowiedniego sprzętu medycznego i lekarstw pandy umrą, a każda śmierć przybliży nas o krok do świata bez tych wyjątkowych stworzeń. Będziemy więc o krok bliżej do zniszczenia kolejnego gatunku – stwierdzają władze Pandas International, organizacji zajmującej się ochroną pand wielkich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

ds3s3bn

Podziel się opinią

Share
ds3s3bn
ds3s3bn