Trwa ładowanie...
IAR

Trzeźwy poranek wśród kierowców warszawskich autobusów

Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła akcję "trzeźwy poranek" wśród kierowców autobusów miejskich. Przebadano 360 stołecznych kierowców, wszyscy byli trzeźwi.
Share
Trzeźwy poranek wśród kierowców warszawskich autobusów
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d7a2soh

- Sprawdzenie nie było prowadzone przypadkowo - wyjaśnia rzecznik ITD Alvin Gajadhur. Kontroli nie prowadzono w sposób wyrywkowy. Na 10 pętlach i w zajezdniach badano każdego kierowcę.

Kontrole odbywały się od 6.30 rano w dwóch turach. - To co cieszy to fakt, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi - dodaje Gajadhur. Rzecznik dodaje, że dzisiejsza akcja była pierwszą tak dużą przeprowadzoną w Warszawie. - Sprawdzono trzeźwość kierowców, którzy obsługują dużą część linii autobusowych w stolicy - mówi rzecznik ITD.

Wszyscy zatrzymywani kierowcy autobusów miejskich poddali się kontroli. Sprawdzenie stanu trzeźwości trwało kilka sekund.

d7a2soh

- Kierowcy autobusów miejskich są przyzwyczajeni do badań trzeźwości - mówi starszy inspektor Jacek Żabowski z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu. - Kierowcy nie stwarzają problemów przy badaniu trzeźwości, dlatego że przy każdej rutynowej kontroli na drodze sprawdzana jest kondycja kierowcy - dodaje Żabowski.

Inspekcja Transportu Drogowego zapowiada częstsze kontrole kierowców autobusów nie tylko na liniach miejskich, ale także podmiejskich. ITD prowadzi kontrole w miastach, na przystankach i w zajezdniach, a także na głównych drogach krajowych.

d7a2soh

Podziel się opinią

Share
d7a2soh
d7a2soh
Więcej tematów