Trwa ładowanie...

Trzej nastolatkowie z Afryki Północnej chcieli ukamienować dwie transseksualistki w Dortmundzie

• Arabscy nastolatkowie zaatakowali kamieniami dwie transseksualistki
• Napastnicy krzyczeli, że trzeba ukamienować "takie osoby"
• Tylko dzięki szybkiej interwencji policji ofiarom nic poważnego się nie stało
• Zatrzymani nastolatkowie już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem

Share
Trzej nastolatkowie z Afryki Północnej chcieli ukamienować dwie transseksualistki w Dortmundzie
Źródło: AFP, fot: Daniel Roland
d3kynbr

Trzech nastolatków z Afryki Północnej zaatakowało kamieniami dwie transseksualistki w Dortmundzie. Napastnicy krzyczeli, że muszą ukamienować "takie osoby". Incydent zakończył się szybką interwencją przechodzącego obok policyjnego patrolu.

O sprawie piszą zachodnie portale, powołujące się na oficjalny komunikat policji. Reportaż o incydencie wyemitowała też niemiecka telewizja Sat.1. Do zdarzenia doszło tydzień temu, w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Jak zeznały ofiary - 37-letnia Elisa i 50-letnia Jasmin - w pierwszym momencie trzech młodych Arabów podeszło do nich, by je po prostu zaczepić. Jednak gdy tylko zorientowali się, że mają przed sobą transseksualistki, zaczęli im ubliżać i krzyczeć po arabsku, że trzeba ukamienować "takie osoby".

d3kynbr

Według komunikatu policji 50-letnia Jasmin dobrze mówi po arabsku, rozumiała więc, co do niej krzyczy trzech wyrostków i odpowiedziała im obelgami. To rozjuszyło napastników, którzy chwycili za kamienie. Na szczęście szybka interwencja przechodzącego nieopodal patrolu policji sprawiła, że nikomu nie stało się nic poważnego.

Trzej napastnicy, 16-, 17- i 18-latek, zostali zatrzymani. Jak można się dowiedzieć z reportażu Sat.1, okazało się, że byli już znani policjantom, bo wcześniej kilkakrotnie wchodzili w konflikt z prawem i mają na koncie kradzieże oraz napaść.

Nastolatkowie również na policyjnej komendzie mówili funkcjonariuszom, że "takie osoby", w rozumieniu transseksualistów, powinno się kamienować. - Zakładamy, że naprawdę chcieli to zrobić, inaczej nie sięgnęliby po kamienie - mówi telewizji Sat.1 policjant.

d3kynbr

Podziel się opinią

Share
d3kynbr
d3kynbr
Więcej tematów