Trwa ładowanie...
d3w39cn

Trump o przywróceniu pokoju na Ukrainie

Podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, prezydent USA Donald Trump powiedział, że Stany Zjednoczone będą pracować nad tym, by przywrócić pokój na wschodzie Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump o przywróceniu pokoju na Ukrainie
(Agencja Gazeta)
d3w39cn

Jak poinformował w oświadczeniu Biały Dom, Trump powiedział Poroszence, że "będzie współpracować z Ukrainą, Rosją, jak również innymi państwami na rzecz przywrócenia pokoju na granicy (rosyjsko-ukraińskiej)".

Biuro prezydenta Petra Poroszenki podało, że podczas rozmowy obaj przywódcy zwrócili szczególną uwagę na kwestię "rozwiązania sytuacji w Donbasie i osiągnięcia pokoju środkami politycznymi i dyplomatycznymi". - Obie strony przedyskutowały wzmocnienie strategicznego partnerstwa pomiędzy Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi - poinformowano w oświadczeniu.

W ostatnich dniach doszło do ponownych walk między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy. Według Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE ostrzeliwana była nie tylko kontrolowana przez siły rządowe Awdijiwka, ale także centrum zajętego przez separatystów Doniecka.

d3w39cn

Misja OBWE obarczyła winą za eskalację konfliktu obie strony: prorosyjskich rebeliantów, jak i wojsko ukraińskie.

Swe zaangażowanie na rzecz rozwiązania kryzysu ukraińskiego Trump potwierdził także podczas sobotniej rozmowy telefonicznej z premierem Włoch Paolo Gentilonim. Obaj przywódcy potwierdzili ponadto swe zaangażowanie w walkę z terroryzmem i radykalizmem, a także wysiłki na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie, w Syrii i w północnej Afryce.

Podczas rozmowy z szefem włoskiego rządu Trump zapowiedział swoją obecność na szczycie przywódców G7 w maju w Taorminie na Sycylii.

d3w39cn

Podziel się opinią

Share

d3w39cn

d3w39cn
Więcej tematów