Trwa ładowanie...
d2rmi1u
Tragiczny wypadek Polaków w Portugalii - na oczach dzieci spadli w przepaść
x-news/TVN 24IAR

Tragiczny wypadek Polaków w Portugalii - na oczach dzieci spadli w przepaść

Dwoje Polaków mieszkających w Portugalii zginęło spadając z klifu Cabo da Roca. Małżeństwo spadło w przepaść gdy robiło zdjęcia - podają portugalskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2rmi1u

Przedstawiciel zespołu ratunkowego poinformował, że polskie małżeństwo spadło z wysokości ponad 80 metrów i poniosło śmierć na miejscu. Wyjaśnił, że akcja mająca na celu dotarcie do ciał turystów, rozpoczęta niedługo po zaalarmowaniu straży przybrzeżnej, na razie nie przyniosła rezultatów.

Jak powiedział PAP kapitan Dario Moreira z komendy policji morskiej w Cascais, wypadek nastąpił na Cabo da Roca w pobliżu miejsca, które jest najbardziej na zachód wysuniętym punktem kontynentalnej Europy. Miejsce, w którym Polacy spadli z klifu, nie było ogrodzone barierkami.

d2rmi1u

- Na miejscu wypadku były dzieci ofiar. Mają 5 i 6 lat. Obecnie znajdują się pod opieką psychologów - dodał Moreira.

Do wypadku doszło w miejscu trudno dostępnym dla łodzi. Biorący udział w operacji śmigłowiec również ma ograniczoną możliwość poruszania się z uwagi na panujące ciemności - dodał Moreira.

Skalisty Przylądek Roca stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Klif na Cabo da Roca ma wysokość 140 metrów nad poziomem Oceanu Atlantyckiego. Przylądek znajduje się ok 40 kilometrów od Lizbony.

d2rmi1u

Podziel się opinią

Share
d2rmi1u
d2rmi1u
Więcej tematów