Trwa ładowanie...
d2zf26d

Tragiczny finał poszukiwań małżeństwa z Gliwic. Po 14 latach ich ciała znaleziono zakopane w lesie

Tragiczny finał śledztwa prowadzonego od 2001 roku. Ciała poszukiwanego od 14 lat małżeństwa zostało odnalezione w lesie. Według wstępnych informacji śledczych, para została zakopana żywcem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragiczny finał poszukiwań małżeństwa z Gliwic. Po 14 latach ich ciała znaleziono zakopane w lesie
(WP, Fot: Jan Stanisławski)
d2zf26d

W 2001 roku zaginęło małżeństwo z Gliwic. Wtedy też śledczy przyjęli hipotezę, że para próbowała się ukrywać lub wyjechać na południe Europy. Jednak w ostatnich miesiącach dokonali przełomowego odkrycia.

- Po kilku latach śledczy zdobyli informacje, że los zaginionych mógł być zupełnie inny. Przeanalizowano powtórnie wszystkie ślady zabezpieczone w 2001 roku i na podstawie niedostępnych wtedy technik badania DNA wyodrębniono profil genetyczny osoby, która mogła być związana z tym zdarzeniem. Jak się okazało, profil ten był już w policyjnych bazach danych, jako że osoba ta wcześniej popełniła inne przestępstwo - poinformowało Wirtualną Polskę biuro prasowe śląskiej policji.

Śledczy, wykorzystując metody znane głównie archeologom (fotogrametrię, laserowe skanowanie terenu i odwierty) oraz po przesłuchaniu świadków, doszli do szokującego odkrycia i znaleźli grób skrępowanego małżeństwa w lesie.

d2zf26d

Jak nieoficjalnie mówią śledczy, para mogła być zakopana żywcem. Tę wersję mają potwierdzić szczegółowe badania. Zdaniem osób zbliżonych do śledztwa, motywem miały być 80-tysięczny dług, a za zbrodnią stoją osoby doskonale już znane policji.

- Osoby podejrzane przebywają aktualnie w więzieniu, odbywają karę dożywotniego pozbawienia wolności. Również za zabójstw - dowiedziała się Wirtualna Polska.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2zf26d

Podziel się opinią

Share
d2zf26d
d2zf26d
Więcej tematów