Trwa ładowanie...
d1hut1b

To koniec upalnych dni? Synoptycy: do Polski nadciągają burze

Jak informują synoptycy, wkrótce będziemy musieli zapomnieć o pięknej słonecznej pogodzie, do której przyzwyczailiśmy się w ostatnich dniach. Do Polski przestaje napływać gorące powietrze znad Morza Śródziemnego. W najbliższych dniach popada przelotny deszcz, powieje silny wiatr, spodziewane są także silne burze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To koniec upalnych dni? Synoptycy: do Polski nadciągają burze
(WP.PL, Fot: Daniel Piasecki)
d1hut1b

Poniedziałek: upalnie i burzowo

Na przeważającym obszarze Polski bezchmurnie, ale w obszarze od Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy i zachodnie Mazowsze po Mazury i Suwalszczyznę zachmurzenie może wzrastać do umiarkowanego lub dużego i gdzieniegdzie możliwe są przelotne opady deszczu i burze.

Temperatura maks. na Pomorzu 21-23 st. C., na północy regionu do 25 st. C., na południu 28 st. C., a nad samym morzem 10-15 st. C. Na pozostałym obszarze kraju 25-30 st. C. Wiatr na zachodzie kraju słaby z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze zmienny z przewagą kierunków południowych. Podczas lokalnych burz wiatr może być silniejszy i porywisty, w porywach do 65 km/h.

d1hut1b

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie przeważnie małe, jedynie początkowo w obszarze od Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy i zachodnie Mazowsze po Mazury i Suwalszczyznę możliwe zachmurzenie umiarkowane lub duże i lokalnie zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temperatura min. 10-14 st., na północy Polski 7-10 st. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem umiarkowany, północno-wschodni.

Wtorek: termometry pokażą nawet 30 st. C.

W ciągu dnia zachmurzenie małe, w obszarze od Śląska, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski przez centrum kraju po Mazowsze i Lubelszczyznę miejscami zachmurzenie może wzrastać do umiarkowanego lub dużego i możliwe są burze lub przelotne opady deszczu. Temp. maks. na północy Polski 20-25 st., nad samym morzem 10-15 st. Na pozostałym obszarze kraju 25-30 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty. Podczas lokalnych burz wiatr może być silniejszy i porywisty, w porywach do 65 km/h.

Pij dużo wody

d1hut1b

W okresach występowania burz u meteoropatów może pojawiać się niepokój lub drażliwość. W najcieplejszej porze dnia należy unikać wysiłku fizycznego na otwartej przestrzeni; należy pamiętać o uzupełnianiu wody w organizmie poprzez picie wody mineralnej lub soków owocowych i warzywnych; szczególną opieką należy otoczyć małe dzieci i osoby w podeszłym wieku, które powinny przebywać w miejscach zacienionych i przewiewnych.

Zdaniem synoptyków, w kolejnych dniach pogoda zacznie się psuć. Jak podaje TVN Meteo nad Polską zalegać będą płytkie niże przez co pogoda będzie w kratkę: będzie upalnie, pochmurno, pojawią się także przelotne opady deszczu oraz burze.

Więcej o prognozie czytaj w serwisie Pogoda

d1hut1b

Podziel się opinią

Share
d1hut1b
d1hut1b
Więcej tematów