Trwa ładowanie...
d16zm4a

Tłusty czwartek 2019 Kraków – gdzie w Krakowie zjemy najlepszego pączka? Lista najlepszych cukierni

Tłusty czwartek to nietypowe święto, podczas którego nawet osoby na diecie pozwalają sobie na odrobinę szaleństwa. Ci, którzy chcą kupić najsmaczniejsze pączki, muszą się liczyć z długimi kolejkami. Sprawdzamy, w których cukierniach w Krakowie możemy dostać najlepsze pączki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tłusty czwartek w 2019 roku przypada 28 lutego. Sprawdzamy, gdzie można kupić najlepsze pączki w Krakowie.
Tłusty czwartek w 2019 roku przypada 28 lutego. Sprawdzamy, gdzie można kupić najlepsze pączki w Krakowie. (iStock.com)
d16zm4a

Tłusty czwartek 2019 – ile pączków zjadamy w tłusty czwartek?

Tłusty czwartek to jedno z najpopularniejszych świąt w polskim kalendarzu. Co rok w ostatni czwartek karnawału udajemy się do cukierni i marketów w celu zakupienia słodkich przekąsek. Statystyki pokazują, że w tłustych czwartek Polacy zjadają około 100 mln pączków. Oznacza to, że na każdego z nas przypada około 2,5 pączka. Jednak rekordziści pochłaniają ich znacznie więcej.

Tłusty czwartek 2019 Kraków – gdzie można kupić najlepsze pączki w Krakowie?

Jedzenie pączków w tłusty czwartek to jedna z najpopularniejszych polskich tradycji. Zjedzenie słodkiego przysmaku w tłusty czwartek ma przynosić szczęście. Właśnie ze względu na poszanowanie tradycji tysiące Polaków udają się do sklepów w celu zakupienia pączka lub kilku. Te najlepsze w Krakowie można dostać oczywiście w Cukierni Wadowice. W stolicy Małopolski sieć posiada trzy lokale. Słodkie przekąski będziemy mogli zakupić w cukierni przy ul. Studenckiej 1, Kordylweskiego oraz Hrodzkiej 28.

d16zm4a

Kolejnym miejscem, w którym warto zjeść pączka w tłusty czwartek jest Cukiernia Mistrza Hawełka. Przysmaki tworzone są tu według tradycyjnej receptury od połowy XX wieku.

Zdaniem wielu smakoszy, na uwagę zasługują również pączki znajdujące się w ofercie Cukierni Krakowskie Wypieki. W Krakowie sieć ma 13 lokali. Są to zarówno sklepy w galeriach handlowych, jak i kawiarnie, w których tłusty czwartek możemy spędzić ze smacznym pączkiem i filiżanką kawy. W zależności od lokalizacji cukiernie będą czynne od godziny 5:30, 6, 6:30, 7, 9 lub 10.

d16zm4a

Podziel się opinią

Share

d16zm4a

d16zm4a
Więcej tematów