Trwa ładowanie...

"Tęczowy piątek" we wrocławskich szkołach. Które placówki dołączą dziś do akcji?

"Tęczowy piątek" we Wrocławiu – jak będzie wyglądał ten dzień we wrocławskich placówkach?

"Tęczowy piątek" we wrocławskich szkołach. Które placówki dołączą dziś do akcji?Źródło: East News, fot: eastnews
d1xpytu
d1xpytu

Czym jest "tęczowy piątek"?

"Tęczowy piątek" to akcja organizowana w całej Polsce przez Kampanię Przeciwko Homofobii, powołaną przez Roberta Biedronia. Głównym celem jest walka z dyskryminacją osób o innej orientacji seksualnej. Nauczyciele i uczniowie pokazują, że szkoła jest miejscem tolerancji i zrozumienia. To już czwarta edycja tego wydarzenia.

Czy wrocławskie szkoły dołączą do obchodów "tęczowego piątku"?

Dolnośląski kurator oświaty podkreśla, że nie dotarły do niego informacje o tym, by jakakolwiek z dolnośląskich szkół zgłosiła chęć udziału w inicjatywie "tęczowego piątku". Najprawdopodobniej więc wszystkie szkoły we Wrocławiu będą dziś realizować standardowy program nauczania, inaczej niż w zeszłym roku – kiedy do akcji włączyło się 9 placówek. Dołączenie do akcji jest możliwe jedynie po wcześniejszym poinformowaniu o tym fakcie rodziców.

Problem tolerancji w polskich szkołach nadal jest bardzo poważny. Niemal 75% uczniów o odmiennej orientacji seksualnej nie przyznaje się do tego. Większość z tych osób dotyka problem depresji, spowodowany izolowaniem bądź ignorowaniem przez kolegów i koleżanki, pojawia się również niechęć do szkoły – niska frekwencja i słabe wyniki. Ponad połowa uczniów LGBTiQ doświadczyła aktów znęcania, dlatego Kampania Przeciwko Homofobii walczy o rozpropagowanie akcji "tęczowego piątku" w całej Polsce.

d1xpytu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xpytu
Więcej tematów