Trwa ładowanie...
d30qvep

Tajemniczy przyszły kandydat na prezydenta Poznania

Urodził się w Słupsku, a mieszka i pracuje w Szczecinie. Prawdopodobnie wystartuje w wyborach na prezydenta Poznania, gdzie z pewnością ze względu na nazwisko może odebrać trochę głosów Ryszardowi Grobelnemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedynym znanym członkiem komitetu Lista Bogdana Grobelnego jest Wojciech Rosada
Jedynym znanym członkiem komitetu Lista Bogdana Grobelnego jest Wojciech Rosada (WP.PL, Fot: Michał Dzierżak)
d30qvep

Dość nieoczekiwanie kilka dni temu okazało się, że w najbliższych wyborach samorządowych wystartują dwa komitety wyborcze mające w nazwie nazwisko „Grobelny”. Pierwszy z nich to oczywiście Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska, której przewodzi obecny prezydent Poznania. Drugim zgłoszonym komitetem był Komitet Wyborczy Wyborców Lista Grobelnego. „Był”, ponieważ komisarz wyborczy w Poznaniu nakazał zmianę nazwy ze względu na zbyt duże podobieństwo nazw. Przedstawiciele komitetu zmienili zatem nazwę na Komitet Wyborczy Wyborców Lista Bogdana Grobelnego.

- Wystartujemy w wyborach do Rady Miasta, Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz wystawimy własnego kandydata na prezydenta Poznania – wyjaśnia Wojciech Rosada, rzecznik prasowy komitetu. – Decyzja, czy będzie nim Bogdan Grobelny, jeszcze nie zapadła, ale najprawdopodobniej właśnie tak będzie – dodaje.

Kim jest Bogdan Grobelny, bliżej nie wiadomo. Rosada zdradził jedynie, że urodził się w Słupsku, a mieszka i pracuje w Szczecinie jako inżynier. Dlaczego zatem ma ubiegać się o bycie prezydentem akurat Poznania, a nie innego miasta?

d30qvep

- Bo taką ma ambicję, a w tym, że nie urodził się w Poznaniu nie ma przecież niczego dziwnego. Wielu wcześniejszych prezydentów Poznania też pochodziło z innych miast, np. Cyryl Ratajski czy Wojciech Szczęsny Kaczmarek – mówi Rosada.

Na pytanie, czy wystawienie kandydata o nazwisku identycznym jak obecny prezydent Poznania i główny faworyt do zwycięstwa, nie ma jedynie na celu odebranie mu głosów, Rosada odpowiada, że jeśli ktoś tak myśli, to ma do tego prawo, ale „to nie jest przypadkowy Grobelny”.

- Znam osobiście Ryszarda Grobelnego, bo byłem kiedyś radnym Poznania i mogę powiedzieć, że Bogdan Grobelny jest znacznie sympatyczniejszy – zapewnia Rosada.

Bliżej nic nie wiadomo też o samym komitecie i jego programie.

d30qvep

- Dopiero kompletujemy listy kandydatów i tworzymy program, zresztą z tego co wiem, poza PiS-em, który swój program zaprezentował wczoraj, nie zrobił tego żaden inny komitet – mówi rzecznik prasowy Listy Bogdana Grobelnego, który nie chce nawet zdradzić, kto oprócz niego należy do tajemniczego tworu. – Wszystkiego dowiedzą się państwo najpóźniej 7 października, kiedy upływa termin zgłaszania kandydatów do wyborów.

d30qvep

Podziel się opinią

Share
d30qvep
d30qvep
Więcej tematów