Trwa ładowanie...
d36fqk8
dron
+1

Tajemniczy dron nad Belwederem. BOR zatrzymał obywatela Łotwy

Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu zatrzymali w sobotę mężczyznę pilotującego drona. Jak wyjaśnia BOR, maszyna latała nad Belwederem zarządzanym przez Kancelarię Prezydenta RP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajemniczy dron nad Belwederem. BOR zatrzymał obywatela Łotwy
(Wikipedia)
d36fqk8

Po zauważeniu drona funkcjonariusze BOR zlokalizowali jego operatora w pobliskim parku. Mężczyzna, który okazał się być Łotyszem, został zatrzymany i wylegitymowany. Po sporządzeniu odpowiedniego protokołu trafi teraz w ręce policji.

Operator pilotujący zdalnie sterowane urządzenie był w towarzystwie dwóch kobiet obywatelstwa rosyjskiego.

O zaistniałym incydencie BOR poinformowało już Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która podjęła dalsze czynności w sprawie.

d36fqk8

To nie pierwszy incydent tego typu. We wrześniu 2016 r. dron sterowany przez dwóch obywateli Rosji latał w okolicach kancelarii premiera. Sprawą również zajęła się ABW.

Zgodnie z ustawą o ABW i AW Agencja ma ustawowy obowiązek rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw szpiegostwa, terroryzmu, bezprawnego ujawnienia lub wykorzystania informacji niejawnych i innych przestępstw godzących w bezpieczeństwo państwa, godzących w podstawy ekonomiczne państwa.

d36fqk8

Podziel się opinią

Share

d36fqk8

d36fqk8
Więcej tematów