Polska blokuje Rosjan, Ławrow nie wjedzie. "Słusznie robimy"
Polska nie zgadza się na udział rosyjskiej delegacji, na czele z Siergiejem Ławrowem, w spotkaniu Rady Ministerialnej OBWE, które odbędzie się w grudniu w Łodzi. Stanowisko polskiego MSZ zostało już przekazane Rosji. Czy to słuszny ruch polskiego rządu? - To kwestia do dyskusji. W pewnym momencie będziemy musieli zacząć rozmawiać. Ale dopóki Rosja nie dąży do pokoju, a przekaz Kremla jest kłamliwy, lepiej Rosjan nie zapraszać - komentuje Jerzy Marek Nowakowski, były ambasador RP na Łotwie i w Armenii.