Trwa ładowanie...

Szymon Kuczyński opłynął świat na łódce bez silnika. Na morzu spędził dziewięć miesięcy

Właśnie zakończył się jeden z największych wyczynów w polskim żeglarstwie. Szymon Kuczyński zamknął pętlę dookoła świata w rejsie bez zawijania do portu na małym jachcie bez silnika.
Share
Szymon Kuczyński płynął na Maxusie 22 bez silnika
Szymon Kuczyński płynął na Maxusie 22 bez silnikaŹródło: Twitter
d4e2vus

Szymon Kuczyński już w Plymouth

Szymon Kuczyński dopłynął właśnie do portu w angielskim Plymouth, z którego wyruszył w sierpniu 2017 roku. Był to samotny rejs bez zawijania do portów.

Kuczyński płynął na małym, nieco ponad sześciometrowym Maxusie 22 - najmniejszym w historii takich rejsów. W Plymouth powitali go przyjaciele i rodzina. Czekała na żeglarza także niespodzianka. Nie spodziewał się bowiem, że w porcie będzie czakać jego mama.

d4e2vus

Szymon Kuczyński jest trzecim Polakiem, który ukończył taki rejs.

Wyprawy Szymona Kuczyńskiego

To nie pierwszy wyczyn Polaka. W 2012 roku zrealizował wyprawę "Łupinką przez Atlantyk" - najmniejszym polskim jachtem przez Atlantyk.

d4e2vus

Na samodzielnie zbudowanym, 5-metrowym jachcie typu Setka ("Lilla My") samotnie przepłynął Ocean Atlantycki (na trasie Sagres - Teneryfa - Martynika), biorąc udział w pierwszej edycji regat "Setką przez Atlantyk".

Szymon Kuczyński jest pomysłodawcą i głównym organizatorem projektu Zew Oceanu, w ramach którego realizuje wyprawy żeglarskie małymi jachtami.

   zewoceanu.pl
Źródło: zewoceanu.pl

Dotychczas dwóch Polaków samotnie opłynęło świat bez zawijania do portu. Byli to Henryk Jaskuła i Tomasz Lewandowski.

d4e2vus

Podziel się opinią

Share
d4e2vus
d4e2vus
Więcej tematów