Szymon Kuczyński opłynął świat na łódce bez silnika. Na morzu spędził dziewięć miesięcy

Właśnie zakończył się jeden z największych wyczynów w polskim żeglarstwie. Szymon Kuczyński zamknął pętlę dookoła świata w rejsie bez zawijania do portu na małym jachcie bez silnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Kuczyński płynął na Maxusie 22 bez silnika
Szymon Kuczyński płynął na Maxusie 22 bez silnika (Twitter)
WP

Szymon Kuczyński już w Plymouth

Szymon Kuczyński dopłynął właśnie do portu w angielskim Plymouth, z którego wyruszył w sierpniu 2017 roku. Był to samotny rejs bez zawijania do portów.

Kuczyński płynął na małym, nieco ponad sześciometrowym Maxusie 22 - najmniejszym w historii takich rejsów. W Plymouth powitali go przyjaciele i rodzina. Czekała na żeglarza także niespodzianka. Nie spodziewał się bowiem, że w porcie będzie czakać jego mama.

WP

Szymon Kuczyński jest trzecim Polakiem, który ukończył taki rejs.

Wyprawy Szymona Kuczyńskiego

WP

To nie pierwszy wyczyn Polaka. W 2012 roku zrealizował wyprawę "Łupinką przez Atlantyk" - najmniejszym polskim jachtem przez Atlantyk.

Na samodzielnie zbudowanym, 5-metrowym jachcie typu Setka ("Lilla My") samotnie przepłynął Ocean Atlantycki (na trasie Sagres - Teneryfa - Martynika), biorąc udział w pierwszej edycji regat "Setką przez Atlantyk".

Szymon Kuczyński jest pomysłodawcą i głównym organizatorem projektu Zew Oceanu, w ramach którego realizuje wyprawy żeglarskie małymi jachtami.

zewoceanu.pl
Podziel się
WP

Dotychczas dwóch Polaków samotnie opłynęło świat bez zawijania do portu. Byli to Henryk Jaskuła i Tomasz Lewandowski.

Polub WP Wiadomości
WP
WP