Trwa ładowanie...
d3n9rew
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szkoły dostają dokładne wytyczne, jak wyłapywać uczniów oszukujących na egzaminach

Nauczyciele niczym szpiedzy mają przemykać po podzielonej na sektory sali egzaminacyjnej i wyłapywać ściągających. Propozycję taką składa szkołom Centralna Komisja Egzaminacyjna i podpowiada, jak kontrolować uczniów - czytamy w "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkoły dostają dokładne wytyczne, jak wyłapywać uczniów oszukujących na egzaminach
(WP.PL, Fot: Łukasz Sobieralski)
d3n9rew

W tym roku 450 maturalnych prac unieważniono za ściąganie. Liczba wydaje się jednak niewielka, bo do matury przystąpiło 300 tys. Polaków. Centralna Komisja Egzaminacyjna uznała jednak, że przeciw ściąganiu na egzaminach zewnętrznych trzeba wytoczyć najcięższe działa.

Szkoły dostały szczegółowe wytyczne, jak organizować sprawdzian szóstoklasisty, egzamin gimnazjalny i maturalny wiosną 2015 r.

Do tej pory zasadą było, że na 30 zdających, musi być trzech nauczycieli - obserwatorów. Teraz nauczyciel - obserwator ma być niczym szpieg. Nic nie mówić, nie komentować, tylko obserwować i notować. Musi bowiem wypełnić tzw. arkusz obserwacji, który szczegółowo opisuje, co działo się podczas egzaminu.

d3n9rew

CKE podpowiada szkołom, jak usprawnić kontrolę. Należy podzielić salę na sektory i oznaczyć je kolorami. Ławki dodatkowo ponumerować. Uczeń przed wejściem na egzamin wylosuje miejsce, a nauczyciel dostanie dany kolor sektora do nadzorowania. Ustalenie planu podziału sali do nadzorowania będzie dla szkół obowiązkowe.

Włodarski, dyrektor L LO im. Ruy Barbossy w Warszawie. Jego zdaniem problem ściągania na egzaminach, dotyczy garstki szkół prywatnych, głównie dla dorosłych, które reklamują się wysoką zdawalnością matur.

d3n9rew

Podziel się opinią

Share

d3n9rew

d3n9rew
Więcej tematów