Trwa ładowanie...

Szkocja. Wykolejenie pociągu pasażerskiego

W Szkocji w pobliżu miejscowości Stonehaven doszło do wykolejenia pociągu pasażerskiego. - To bardzo poważna sytuacja - poinformowała premier Nicola Sturgeon. Zginęły trzy osoby: maszynista i dwóch pasażerów.

Szkocja. Katastrofa kolejowa w AberdeenshireSzkocja. Katastrofa kolejowa w AberdeenshireŹródło: Google Maps
d2whp57

Sturgeon do wypadku odniosła się na Twitterze. "To bardzo poważna sytuacja. Otrzymałam wstępny raport od przewoźnika i służb ratunkowych. Jestem na bieżąco informowana. Wszystkie moje myśli są z zaangażowanymi osobami" - napisała tuż po wypadku premier Szkocji.

Szkocja. Katastrofa kolejowa w Stonehaven

Do zdarzenia doszło około godziny 10 w pobliżu Stonehaven w hrabstwie Aberdeenshire. Jak informuje BBC, wykoleił się tam pociąg pasażerski.

Na miejscu pracowało około 30 zespołów ratowniczych. Wezwano też śmigłowiec pomocy medycznej.

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Szkocja. Katastrofa kolejowa. Zginęły trzy osoby

W wypadku zginęły trzy osoby: maszynista lokomotywy pociągu i dwóch pasażerów.

d2whp57

Do informacji o wykolejeniu pociągu w Stonehaven odniósł się także premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. "Z przykrością dowiedziałem się o bardzo poważnym wypadku w Aberdeenshire. Myślę o wszystkich poszkodowanych. Dziękuję służbom ratunkowym na miejscu zdarzenia" - napisał Johnson.

Szkocja. Katastrofa kolejowa. Na niebie gęsty dym

W mediach pojawiło się także nagranie z miejsca zdarzenia. Widać na nim dym, jaki unosi się znad pociągu. Na polu w pobliżu miejsca zdarzenia stoją samochody jednostek ratunkowych. Widać też rozłożony namiot medyczny, w którym zapewne jest udzielana pomoc poszkodowanym.

Brytyjskie media donoszą, że powodem wykolejenia pociągu mogły być gwałtowne ulewy i podtopienia, które miały miejsce w Szkocji w ostatnim czasie. Powodzie mogły doprowadzić do podmycia torów kolejowych w środkowej Szkocji.

Źródło: BBC

d2whp57
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2whp57
Więcej tematów