Trwa ładowanie...

Szczepienia na COVID-19. Michał Dworczyk podał nowe dane. "Czekamy na harmonogram"

Szczepienia przeciw koronawirusowi. - Wstrzymujemy transport 330 tys. szczepionek dla grupy "0" do szpitali węzłowych do momentu, gdy Pfizer dostarczy nam harmonogram dostaw - przekazał szef KPRM Michał Dworczyk.
Share
Szczepionka na COVID-19. Michał Dworczyk podał nowe dane
Szczepionka na COVID-19. Michał Dworczyk podał nowe daneŹródło: PAP
d2bchy0

280 tys. osób z grupy najstarszych osób (powyżej 80 lat) zarejestrowała się na szczepienie przeciw koronawirusowi - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk w sobotę podczas konferencji prasowej.

- Z kolei chęć zaszczepienia się zgłosiło i potwierdziło dotychczas 1,1 mln osób - dodał Dworczyk. Dodał, że w planie szczepień i rejestracji seniorów nie ma zmian.

Podkreślił, że system rejestracji działa i cały czas spotyka się z "bardzo dużym zainteresowaniem". "Zarówno za pośrednictwem infolinii, jak i strony" - dodał.

d2bchy0

- Wstrzymujemy transport 330 tys. szczepionek dla grupy "0" do szpitali węzłowych do momentu, gdy Pfizer dostarczy nam harmonogram dostaw - przekazał minister w kancelarii premiera.

Zobacz też: Grzesiowski: "Zabezpieczenie drugiej dawki to działanie bardzo asekuracyjne"

Dodał, że transport preparatu dla osób, które mają w przyszłym tygodniu dostać drugą dawkę, pozostaje bez zmian.

d2bchy0

Pfizer zapowiedział, że na spowolni dostawy szczepionek przeciw COVID-19 do państw UE, tłumacząc to koniecznością przeprowadzenia prac remontowych w fabryce Puurs w Belgii, gdzie szczepionki są produkowane.

Szczepionka na COVID-19. Michał Dworczyk podał nowe dane. "Czekamy na harmonogram"

25 stycznia firma chce powrócić do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej preparatu, a 15 lutego rozpoczną się zwiększone dostawy preparatów.

Dworczyk zaznaczył, że z komunikatu firmy wynika, że zmniejszone dostawy mają być między 18 a 25 stycznia.

d2bchy0

- Do tej pory ani UE, ani Polska nie dostały zaktualizowanego harmonogramu dostaw. W związku z tym podjęliśmy działania mające zabezpieczyć program szczepień - stwierdził Dworczyk.

Dodał, że "na przyszły tydzień zmieniono harmonogram dostaw szczepionek w Polsce".

- Zgodnie z planem 50 tys. szczepionek pojedzie do szpitali, by podać drugą dawkę już zaszczepionym osobom. Również zgodnie z planem wysłanych zostanie 120 tys. dawek do pierwszego szczepienia w Domach Pomocy Społecznej. Natomiast wstrzymana zostaje dostawa 330 tys. szczepionek do szpitali węzłowych dla osób z grupy zero, które miały otrzymać pierwszą dawkę - wyjaśnił Dworczyk.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bchy0

Podziel się opinią

Share
d2bchy0
d2bchy0
Więcej tematów