Trwa ładowanie...

Syryjskie wojska szturmują Państwo Islamskie

Syryjska armia rozpoczęła szturm na południe kraju, gdzie stacjonują bojownicy Państwa Islamskiego. Celem są wygasłe wulkany w rejonie Tulul al Safa na pustyni As-Suwajda.

Share
Syryjskie wojska szturmują Państwo Islamskie
Źródło: Materiały prasowe, fot: Twitter.com
d3vuag5

Pierwsze manewry na zboczach wulkanów rozpoczęły się już wczoraj. Zabito kilkunastu snajperów, którzy ulokowali się w wąwozach na obrzeżach szczytów.

- Terroryści już zaczęli zmagać się z głodem i pragnieniem po oblężeniu. Kiedy skończyły się wszystkie zapasy, terroryści kilka razy próbowali przedrzeć się przez otoczenie, ale bezskutecznie - powiedział jeden z oficerów wojska syryjskiego.

W przeciwieństwie do przeciwnika, Syryjczycy mają dobrze zaopatrzone magazyny z wodą i jedzeniem.

d3vuag5

Od wczoraj artyleria regularnie atakuje terrorystów z PI. - W wyniku wczorajszego ataku armia przesunęła się o 3,5 kilometra. Operacja będzie prowadzona, dopóki teren nie zostanie całkowicie uwolniony od terrorystów - dodaje oficer.

Wojna domowa w Syrii trwa od marca 2011 roku. W marcu liczba ofiar sięgnęła już pół miliona. W 2014 roku Państwo Islamskie dokonało ofensywy, dzięki której stworzyło swój kalifat na terenie Syrii. Jednak od dłuższego czasu terroryści są wypychani z kraju i z przejętych terenów.

d3vuag5

Podziel się opinią

Share
d3vuag5
d3vuag5
Więcej tematów