Trwa ładowanie...
d4bkegh
IAR

Święto Niepodległości w Warszawie. Utrudnienia w ruchu

10 zgromadzeń publicznych i trzy wydarzenia innego typu - tak będzie wyglądało Święto Niepodległości w Warszawie. Tak pokaźna liczba imprez oznacza utrudnienia w ruchu. Od 8 rano nad ścisłym centrum Warszawy obowiązuje bezwzględny zakaz lotów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto Niepodległości w Warszawie. Utrudnienia w ruchu
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d4bkegh

Zakaz dotyczy zarówno dużych maszyn, jak i tych mniejszych, zdalnie sterowanych, i obejmuje wysokości od powierzchni ziemi do 1850 metrów. - To ostrzeżenie dla amatorów fotografii, szczególnie tych, którzy korzystają z dronów - uprzedza w rozmowie z RDC Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej.

Zakaz lotów potrwa do północy; obejmie ścisłe centrum Warszawy oraz okolice Stadionu Narodowego. Równocześnie obowiązywać będzie zakaz żeglugi na Wiśle. Dotyczy on odcinka od Mostu Łazienkowskiego do Świętokrzyskiego.

- W związku z uroczystą zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zmiany odczują przejeżdżający wokół Placu Piłsudskiego - zawiadamia Tomasz Kunert ze stołecznego ratusza. Od 10.30 do 14 wyłączone z ruchu będą okoliczne ulice. Nie będzie tam można również parkować.

d4bkegh

Utrudnienia spowoduje też prezydencki marsz "Razem dla Niepodległej". Dotyczą one okolic Starego Miasta. Trakt Królewski będzie wyłączony z ruchu w godzinach 4-18. Dodatkowo, wraz z przemieszczającym się tłumem, zamykane będą ulice poprzeczne do Traktu.

Od 11 do 15 nastąpi reorganizacja ruchu w innej części Śródmieścia. To przez kolejną odsłonę Biegu Niepodległości. Tam wyłączona z ruchu będzie trasa pokonywana przez uczestników. Chodzi o Aleje: Jana Pawła II i Niepodległości oraz ulice: Chałubińskiego i Rakowieckiej.

O 14 wyruszy motorowy Rock Niepodległości. Zmiany odczuwalne będą przez godzinę. Najpierw na Trakcie Brzeskim, później na: Płowieckiej, Grochowskiej, Targowej, Moście Gdańskim, Okopowej i Alei Prymasa Tysiąclecia.

Najliczniejszy pochód - Marsz Niepodległości - wystartuje o 15. Z ruchu wyłączona będzie cała jego trasa oraz sąsiednie uliczki wewnątrz osiedli. Narodowcy przemaszerują od Ronda Dmowskiego przez Most Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Utrudnienia związane z marszem zakończyć się mają około godziny 20.

d4bkegh

Podziel się opinią

Share

d4bkegh

d4bkegh
Więcej tematów