Trwa ładowanie...
13-12-2015 18:16

Starcia podczas manifestacji w Szczecinie. Osiem osób zatrzymanych

Nacjonaliści zaatakowali uczestników manifestacji "Solidarność bez granic", którzy demonstrowali w Szczecinie przeciwko aktom nietolerancji i rasizmu. Musiała interweniować policja. Zatrzymano osiem osób.

Starcia podczas manifestacji w Szczecinie. Osiem osób zatrzymanychŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d35x53s
d35x53s

Kilkanaście osób ze stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita demonstrowało przeciwko aktom nietolerancji i rasizmowi.

Ponad stuosobowy tłum zakłócił spotkanie wyrywając manifestującym transparenty i wykrzykując ksenofobiczne hasła: "Szczecin wolny od islamu", "Płacze Anglia, płacze Francja, tak się kończy tolerancja".

- Spodziewaliśmy się, że przyjdą goście, ale nie spodziewaliśmy się, że przyjdą w takiej liczbie i będą tak agresywni. Widziałem chłopaka, który podbiegł, wyrwał transparent jednemu z członków naszego stowarzyszenia. Polska powinna przyjąć uchodźców z Syrii, Erytrei, krajów ogarniętych wojną - powiedział Radiu Szczecin Filip Przytulski ze stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita, jeden z organizatorów pikiety.

Policja zatrzymała osiem osób, w tym jedną nieletnią, w celu wyjaśnienia okoliczności starcia. Przedstawione im będą zarzuty zakłócenia zgromadzenia, a także utrudnianie czynności służb mundurowych.

d35x53s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35x53s
Więcej tematów