Trwa ładowanie...

Sprzedano Metropolitan na pl. Piłsudskiego!

Zakupiły go niemiecka firma inwestycyjna. Nieoficjalnie mówi się o 190 mln euro [WIDEO]

Sprzedano Metropolitan na pl. Piłsudskiego!
d12n63i
d12n63i

Fundusz inwestycyjny Aberdeen Asset Management Deutschland AG sprzedał budynek biurowy Metropolitan w Warszawie firmie Deutsche Asset & Wealth Management za cenę, której nie podano do publicznej wiadomości.

Metropolitan znajduje się przy pl. Piłsudskiego w ścisłym centrum Warszawy. Jest jednym z najbardziej prestiżowych i znanych w świecie budynków biurowych stolicy. Został wybudowany w 2003 r. według projektu Sir Normana Fostera i otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym nagrodę dla Najlepszego Budynku Biurowego przyznaną na targach nieruchomości MIPIM w 2004 r. oraz RIBA Worldwide Award.

Budynek Metropolitan oferuje 38 000 mkw. powierzchni najmu, w tym 33 560 mkw. powierzchni biurowej i 3655 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, na siedmiu kondygnacjach w trzech niezależnych i jednocześnie połączonych ze sobą częściach, każda z własną recepcją. Obiekt posiada dwupoziomowy parking podziemny.

Wewnętrzny dziedziniec budynku z kawiarniami, restauracjami i sklepami luksusowych marek stanowi tętniące życiem centrum obiektu. W centralnej części patio znajduje się innowacyjna fontanna otoczona dębami czerwonymi.

d12n63i

Bernd Bechheim, dyrektor działu zarządzania aktywami i transakcji na kontynent europejski w funduszu Aberdeen Asset Management Deutschland AG, powiedział: „Metropolitan to niezwykle atrakcyjny budynek, zapewniający stały i pewny dochód. Zawarta transakcja stanowi kolejny dowód na wysoką jakość naszych portfeli inwestycyjnych oraz ważny krok w procesie restrukturyzacji naszej działalności w kierunku nowych wyzwań”.

Nie wiadomo za ile sprzedano budynek, ale nieoficjalnie mówi się nawet o 190 mln euro. Deutsche Asset & Wealth Management jest jedną z czołowych firm inwestycyjnych na świecie. należy do grupy Deutsch Bank.

d12n63i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n63i
Więcej tematów