Trwa ładowanie...
d3rw70u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy przy okazji szczytu NATO

Prezydent Bronisław Komorowski i prezydent Ukrainy Petro Poroszenko spotkali się przy okazji szczytu NATO w walijskim Newport - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim i ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem
Prezydent Bronisław Komorowski z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim i ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3rw70u

W rozmowie uczestniczyli też ministrowie obrony Tomasz Siemoniak i spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Reakcja na konflikt rosyjsko-ukraiński i wzmocnienie współpracy NATO z Ukrainą to jeden z najważniejszych tematów dwudniowego szczytu Sojuszu. Według Poroszenki w deklaracji końcowej szczytu znajdą się słowa poparcia dla udzielenia Ukrainie pomocy wojskowo-technicznej ze strony członków Sojuszu.

"W deklaracji zostanie zaznaczone, że NATO popiera dwustronne działania państw członkowskich, dotyczące udzielenia wojskowo-technicznego wsparcia Ukrainie" - ogłosiła administracja prezydencka w Kijowie.

NATO ma powołać też fundusz powierniczy na pomoc w reformie dowództwa ukraińskiej armii, wsparcie logistyczne, wzmocnienie cyberbezpieczeństwa, i rehabilitację weteranów.

d3rw70u

Podziel się opinią

Share

d3rw70u

d3rw70u
Więcej tematów