Trwa ładowanie...
d2ked9d

Spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy przy okazji szczytu NATO

Prezydent Bronisław Komorowski i prezydent Ukrainy Petro Poroszenko spotkali się przy okazji szczytu NATO w walijskim Newport - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim i ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem
Prezydent Bronisław Komorowski z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim i ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2ked9d

W rozmowie uczestniczyli też ministrowie obrony Tomasz Siemoniak i spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Reakcja na konflikt rosyjsko-ukraiński i wzmocnienie współpracy NATO z Ukrainą to jeden z najważniejszych tematów dwudniowego szczytu Sojuszu. Według Poroszenki w deklaracji końcowej szczytu znajdą się słowa poparcia dla udzielenia Ukrainie pomocy wojskowo-technicznej ze strony członków Sojuszu.

"W deklaracji zostanie zaznaczone, że NATO popiera dwustronne działania państw członkowskich, dotyczące udzielenia wojskowo-technicznego wsparcia Ukrainie" - ogłosiła administracja prezydencka w Kijowie.

NATO ma powołać też fundusz powierniczy na pomoc w reformie dowództwa ukraińskiej armii, wsparcie logistyczne, wzmocnienie cyberbezpieczeństwa, i rehabilitację weteranów.

d2ked9d

Podziel się opinią

Share
d2ked9d
d2ked9d
Więcej tematów