Trwa ładowanie...

Spore utrudnienia na Śląsku. Sprawdź, jak będzie wyglądała zmieniona komunikacja w Pawłowicach

Od poniedziałku mieszkańcy Pawłowic (woj. śląskie) i okolic, muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w komunikacji. Wszystko przez rozpoczętą budowę obwodnicy. Prace mogą potrwać nawet rok.

Share
Spore utrudnienia na Śląsku. Sprawdź, jak będzie wyglądała zmieniona komunikacja w Pawłowicach
Źródło: UG Pawłowice
d3puv8e

- Od 4 maja 2015 r. została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Zjednoczenia w Pawłowicach. Odcinek drogi w rejonie wiaduktów kolejowych został zamknięty, a objazd przebiega drogą krajową DK 81 – informuje Urząd Gminy Pawłowice.

Z tego powodu musimy liczyć się z utrudnieniami przy włączaniu do ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej 81 z drogą wojewódzką 933 (ulica Pszczyńska) oraz DW 938 w Pawłowicach (w kierunku na Cieszyn).

d3puv8e

- Dla mieszkańców południowej części gminy (Golasowic, Jarząbkowic, Pielgrzymowic) alternatywą będzie dojazd do Pawłowic przez gminę Jastrzębie-Zdrój. Ponieważ tego typu inwestycje wymagają zachowania szczególnych środków ostrożności, na zamkniętym odcinku drogi mieszkańcy nie będą mogli się poruszać pieszo w tym rejonie - możemy przeczytać w oświadczeniu urzędników.

Jak poinformowali włodarze, gmina zapewni komunikację lokalną i dostosuje rozkłady jazdy do objazdów. Utrudnienia mają potrwać do końca kwietnia 2016 roku.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3puv8e

Podziel się opinią

Share
d3puv8e
d3puv8e
Więcej tematów