Trwa ładowanie...

"Spłoniesz, kur..., na przystanku tak jak Żydzi". Grozili Hindusce

Kolejny atak o charakterze rasistowskim w Warszawie. Pijani mężczyźni obrażali w nocnym autobusie Hinduskę.

"Spłoniesz, kur..., na przystanku tak jak Żydzi". Grozili HindusceŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d29zijm
d29zijm

Zdarzenie miało miejsce w autobusie nocnej linii N44. Jeździ on na trasie Dworzec Centralny-Bielany. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza", nie precyzuje jednak, kiedy doszło do incydentu.

Dziennik powołuje się na relację świadka zajścia. W autobusie starsza Hinduska miała zostać zaczepiona przez trzech pijanych mężczyzn siedzących na końcu pojazdu. Pasażerka miała charakterystyczne szaty, a na czole czerwony znak - bindi, symbol noszony przez kobiety na terenach znajdujących się pod wpływem hinduizmu.

Pijani mężczyźni w trakcie jazdy zaczęli ubliżać kobiecie. "Zaje... cię, stara kur...", "Nie myśl, szmato, że dojedziesz żywa na Bielany", "Śmierć brudasom", "Wypier... z autobusu albo utnę ci łeb, arabska kur...", "Spłoniesz, kur..., na przystanku tak jak Żydzi" - relacjonuje świadek zdarzenia.

Nikt z jadących autobusem nie zareagował.

"Gazeta Wyborcza" pisze, że Miejskie Zakłady Autobusowe po analizie monitoringu przyznają, że między kobietą a mężczyznami doszło do "wymiany zdań". "Była też zaczepka polegająca na lekkim pociągnięciu za chustę pasażerki" - stwierdza MZA.

d29zijm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29zijm
Więcej tematów