Trwa ładowanie...

Sopocka policja otrzyma dodatkowe 100 tys. zł na patrole. Na ulice wyjdą głównie w weekendy

• Sopocka policja otrzyma dodatkowe 100 tys. zł na patrole
• Policja: bezpieczeństwo Sopocian i odwiedzających miasto turystów to priorytet
• W Sopocie notuje się najwięcej przestępstw na tysiąc mieszkańców

Share
Sopocka policja otrzyma dodatkowe 100 tys. zł na patrole. Na ulice wyjdą głównie w weekendy
Źródło: WP, Fot: Marcin Gadomski
dgbwysx

- Bezpieczeństwo Sopocian i odwiedzających miasto turystów to priorytet postawiony nie tylko przed Policją, ale także przed władzami miasta, które aktywnie wspierają podejmowane w tym zakresie działania. Obecność policjantów na ulicach Sopotu przynosi przede wszystkim rezultaty prewencyjne - zapobiegawcze. Aby na ulicach Sopotu służbę patrolową pełniło więcej funkcjonariuszy, policja ponownie została wsparta środkami z budżetu miasta. Prezydent zdecydował o przekazaniu kwoty kolejnych 100 tysięcy złotych, co pozwoli na zorganizowanie w najbliższym czasie 250 dodatkowych służb - informuje Biuro Prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Na co pieniądze zostaną przeznaczone? Służbę będą pełnić dodatkowe patrole zmotoryzowane oraz piesze w godzinach od 21.00 do 7.00, głównie w piątki i soboty, a w inne dni tygodnia - w zależności od istniejących potrzeb związanych ze zwiększonym ruchem turystycznym i odbywającymi się na terenie miasta imprezami oraz uroczystościami. Dodatkowo policjanci będą patrolować punkty sprzedaży alkoholu, aby sprawdzić, czy napoje wyskokowe nie są sprzedawane nieletnim oraz nietrzeźwym.

dgbwysx

Brawurowa jazda Hondy Civic po sopockim molo czy wielkie połowinki Trójmiasta to tylko niektóre z głośnych spraw, którymi zajmowała się w ostatnich latach trójmiejska policja. Jak wynika z opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny zestawienia, pomorski kurort jest miastem, gdzie notuje się najwięcej w Polsce przestępstw w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Gdynia znalazła się na 50. miejscu tego niechlubnego rankingu, z kolei Gdańsk na 136.

- Większość przestępstw, jakie odnotowujemy, dotyczy drobnych kradzieży mienia np. portfeli, telefonów komórkowych, najczęściej pozostawionych bez nadzoru w lokalach. Przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu odnotowujemy z roku na rok coraz mniej, np. rozbojów, bójek i pobić, przy czym należy zaznaczyć, że sprawcy tych przestępstw zostali zatrzymani przez sopockich policjantów - informuje mł. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dgbwysx

Podziel się opinią

Share
dgbwysx
dgbwysx
Więcej tematów