Trwa ładowanie...
diwhk7x

Sondaż: Prezydent Duda zależny od prezesa PiS?

• 39 proc. ankietowanych dobrze ocenia pracę prezydenta
• Złe oceny wystawia połowa badanych
• Przybyło osób, które uważają, że jest zależny od prezesa PiS
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (PAP, Fot: Tomek Murański)
diwhk7x

Dobrze pracę prezydenta Andrzeja Dudy ocenia 39 proc. Polaków, źle - 50 proc. - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. W porównaniu z poprzednim badaniem przybyło osób, które uważają, że prezydent jest w swoich decyzjach zależny od prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Ankietowani odpowiadali na pytanie: "Proszę powiedzieć, jak ocenia Pani(i) obecnie pracę prezydenta Andrzeja Dudy?". W odpowiedzi złe noty wystawiło pracy prezydenta 50 proc. uczestników sondażu. W porównaniu z ostatnim takim badaniem, z 3 grudnia, nastąpił wzrost o 11 pkt. procentowych.

Z kolei 39 proc. respondentów uważa, że prezydent za swoją dotychczasową pracę zasłużył na dobrą ocenę (spadek o także 11 pkt. procentowych). 11 proc. odpowiedziało "Nie wiem/trudno powiedzieć" (bez zmian).

diwhk7x

W sondażu postawiono także pytanie: "Czy Pana(i) zdaniem prezydent Andrzej Duda jest w swoich decyzjach niezależny od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego?". O tym, że prezydent jest zależny, przekonanych jest 63 proc. badanych. W porównaniu do poprzedniego takiego badania z 3 grudnia to wzrost o 9 pkt. procentowych. Przeciwnego zdania - czyli że prezydent jest w swych decyzjach niezależny od prezesa PiS - jest natomiast 27 proc. respondentów (spadek o 8 pkt. procentowych). "Nie wiem/trudno powiedzieć" odpowiedziało 10 proc. (spadek 1 pkt procentowy).

Sondaż zrealizowała pracownia Millward Brown w dniach od 16 do 17 grudnia tego roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych wśród osób powyżej 18 roku życia. W badaniu wzięły udział 1002 osoby.

diwhk7x

Podziel się opinią

Share

diwhk7x

diwhk7x
Więcej tematów