Trwa ładowanie...
d32hkeq

Sondaż Millward Brown: wzrasta poparcie dla PiS, PO i Zjednoczonej Prawicy

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się 30 sierpnia, największe poparcie otrzymałoby Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż Millward Brown: wzrasta poparcie dla PiS, PO i Zjednoczonej Prawicy
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d32hkeq

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 37 proc. ankietowanych.

Drugą siłą w Sejmie byłaby Platforma Obywatelska. Otrzymałaby 27 proc. głosów. Zjednoczona Lewica (koalicja SLD, TR, Unii Pracy i Zielonych) cieszy się z kolei poparciem 11 proc. ankietowanych.

Na Kukiz'15 zagłosowałoby 6 proc., a na Nowoczesną - 5 proc. badanych.

d32hkeq

Pozostałe partie znalazłyby się poza Sejmem. Polskie Stronnictwo Ludowe może liczyć na 4 proc. głosów, KORWiN - na 4 proc., koalicja SDPL, Wolność i Równość oraz Polska Lewica - na 1 proc., Ruch Narodowy - na 1 proc.

PiS i PO w porównaniu z poprzednim sondażem Millward Brown zanotowały wzrost poparcia (odpowiednio o 2 punkty proc. i o 1 punkt proc.). Więcej głosów otrzymała także Zjednoczona Lewica (wzrost o 3 punkty proc.). Zmalało z kolei poparcie ugrupowania Kukiz'15 (o 6 punktów proc.).

46 proc. ankietowanych na pewno, 22 proc. raczej wzięłyby udział w wyborach parlamentarnych. 20 proc. na pewno nie, a 10 proc. raczej nie wzięłoby udziału w wyborach parlamentarnych. Frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosłaby 44 proc.

Sondaż zrealizowany został przez Millward Brown SA w dniu 24 sierpnia 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1003 osób pełnoletnich.

d32hkeq

Podziel się opinią

Share
d32hkeq
d32hkeq
Więcej tematów