Trwa ładowanie...
d2qecum
25-09-2003 20:10

Sobotka będzie przesłuchany?

Wiceminister MSWiA Zbigniew Sobotka, na którego w rozmowie telefonicznej z byłym starostą starachowickim powoływał się poseł Andrzej Jagiełło, prawdopodobnie zostanie niebawem przesłuchany przez kielecką prokuraturę - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio Kielce.

d2qecum
d2qecum

Informację tę potwierdził prokurator Janusz Bors, zastępca Prokuratora Okręgowego w Kielcach. Jak powiedział w rozmowie z reporterem Radia Kielce - decyzja, kiedy zostanie przesłuchany wiceminister Sobotka, podjęta zostanie na przełomie września i października. Wtedy też prokuratura zdecyduje czy przesłucha wiceministra jako świadka, czy jako podejrzanego w sprawie. - "Gdyby wybrano drugą możliwość prokuratura najpierw będzie musiała zwrócić się do Sejmu o uchylenie immunitetu poselskiego wiceministrowi Sobotce" - dodał prokurator Bors.

Prokuratura Okręgowa w Kielcach nie chciała komentować powrotu wiceministra z urlopu do pracy. Zdaniem prokuratury powrót Sobotki nie będzie miał wpływu na prawidłowy tok prowadzonego postępowania.

Tymczasem w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach nadal trwają przesłuchania w związku z przeciekiem w tak zwanej aferze starachowickiej. - "Prokuratura jest obecnie na końcowym etapie analizowania dostarczonych billingów telefonicznych, co niebawem pozwoli na podjęcie określonych decyzji" - dodał prokurator Bors. Jakie to będą decyzje, tego na razie nie wiadomo. Przełom w prowadzonym dotychczas śledztwie - zdaniem prokuratury - ma nastąpić w październiku.

d2qecum
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qecum
Więcej tematów