Trwa ładowanie...

Śledztwo ws. fałszowania przez Rosjan dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie fałszowania przez rosyjskich lekarzy dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej - dowiedział się "Nasz Dziennik". Rzecznik warszawskiej prokuratury Przemysław Nowak powiedział, że istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa w tej sprawie. Prokuratorzy badają wątek ewentualnego fałszowania dokumentów z sekcji zwłok przeprowadzanych w Moskwie w kwietniu i maju 2010 roku. - Chodzi o lekarzy, którzy dokonywali zapisów w dokumentacji medycznej, w zdecydowanej większości byli to lekarze rosyjscy - powiedział Przemysław Nowak.

Share
Śledztwo ws. fałszowania przez Rosjan dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sergei Chirikov
d3mewrd

Śledczy od 2 lipca prowadzą postępowanie w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentach mających znaczenie prawne w okresie od 11 kwietnia do 17 maja w Moskwie przez biegłych medyków sądowych.

- Chodzi o stwierdzenie w dokumentach medycznych zmian pourazowych i cech identyfikacyjnych, które nie istniały - wyjaśnia Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

d3mewrd

Rosyjscy lekarze są też podejrzewani o nieuwzględnianie istniejących zmian i cech.

Z rozpoczęcia śledztwa cieszy się córka posła PiS Zbigniewa Wassermanna, który zginął 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, Małgorzata Wassermann. Od dłuższego czasu wielokrotnie podkreślała, że rosyjska dokumentacja medyczna zawiera ewidentne błędy, a wręcz fałszerstwa.

W katastrofie rządowego Tu-154M 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński.

d3mewrd

Podziel się opinią

Share
d3mewrd
d3mewrd
Więcej tematów