Trwa ładowanie...

Katowice. Ruszył nabór wniosków do programu "50 kW na start". Pieniądze do wzięcia

Rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie budowy mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy do 50 kW z terenu województwa śląskiego w ramach programu "50 kW na start”. Nabór prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Katowice. Można już składać wnioski na instalację fotowoltaiczną do 50 kW.Katowice. Można już składać wnioski na instalację fotowoltaiczną do 50 kW.Źródło: Pixabay
duwnvd2
duwnvd2

O dofinansowanie mogą się starać mikroprzedsiębiorcy oraz małe lub średnie przedsiębiorstwa (MŚP). Dofinansowanie do 100 procent kosztów kwalifikowanych może być udzielone w formie nieumarzalnej pożyczki w wysokości 90 procent udzielonego dofinansowania oprocentowanej 0,95 s.r.w., lecz nie mniej niż 3 procent w stosunku rocznym lub w formie dotacji oraz do 10 procent udzielonego dofinansowania.

Warunkiem udzielenia przez fundusz dofinansowania w formie dotacji jest skorzystanie z dofinansowania w formie pożyczki w ramach niniejszego programu.

Katowice. Ruszył program "50 kW na start"

Wnioski wraz załącznikami należy składać w siedzibie funduszu w Katowicach.

Nabór wniosków będzie odbywał się w rundach. Pierwsza rozpoczęła się 29 marca i potrwa do 30 kwietnia. Druga runda potrwa od 1.05. od 31.05., a trzecia od 1.06.2021 r. do 30.06. lub do wyczerpania alokacji środków.

duwnvd2

W przypadku wyczerpania środków w danej rundzie kolejna runda naboru nie odbędzie się.

Kwota alokacji środków w programie wynosi:, w formie dotacji 1.000.000 złotych, w formie pożyczki: 9.000.000 złotych.

Niewykluczone, że pula środków zostanie zwiększona.

Pracownicy funduszu podkreślają, że z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, zaleca się nadanie wniosku pocztą lub przesyłką kurierską, o terminie wpływu decyduje data dostarczenia wniosku do funduszu.

Głogów. Brutalna interwencja policji. Jednoznaczny komentarz Jarosława Sellina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duwnvd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duwnvd2
Więcej tematów