Trwa ładowanie...

Śląsk: W sobotę koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej

Niemal stuosobowa Dziecięca Orkiestra Onkologiczna wystąpi w sobotę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Wraz z podopiecznymi dziecięcych ośrodków onkologicznych w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu na scenie pojawią się m.in. Marika i zespół Carrantuohill.
Share
Śląsk: W sobotę koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej
Źródło: Facebook / Teatr Rozrywki - oficjalny profil
d23wh17

Coroczny koncert organizowany jest przez Fundację Iskierka. Orkiestra występuje w eleganckich miejscach jak Opera Śląska w Bytomiu czy Teatr Rozrywki w Chorzowie. Do tej pory zespół ten nagrał trzy profesjonalne płyty, a ich piosenka "Monkey Song" gościła na Liście Przebojów radiowej "Trójki".

W sobotę na scenie wystąpi prawie stuosobowa orkiestra składająca się m.in. z dzieci w wieku od 4 do 18 lat, ich rodziców i rodzeństwa. - Nasi artyści będą śpiewać, grać na instrumentach perkusyjnych lub tańczyć do poszczególnych utworów przygotowane wcześniej układy choreograficzne - powiedziała PAP szefowa biura fundacji Aneta Klimek-Jędryka.

- Dla dzieci jest to bardzo ważne wydarzenie. Choć choroba towarzyszy im przez całe życie, tego dnia staramy się o tym nie mówić. Raz w roku wszyscy stają się artystami - dodała Klimek-Jędryka.

d23wh17

W tym roku do współpracy z dziećmi została zaproszona Marika oraz zespół Carrantuohill. - Zderzyliśmy ze sobą gorące, południowe rytmy reggae w piosenkach Mariki z północnymi, celtyckimi utworami zespołu Carrantuohill - powiedziała szefowa biura fundacji.

Kompozycje tych muzyków zabrzmią także w nowych aranżacjach; zostaną wykonane wspólnie z Dziecięcą Orkiestrą Onkologiczną i Chórem Konstruktorów Jutra - pracownikami Kopexu i Mostostalu Zabrze. W minionych latach małych artystów wspomagały m.in. chóry dziennikarzy, inżynierów, policjantów, profesorów czy energetyków.

Publiczność zgromadzona w sobotni wieczór w chorzowskim Teatrze Rozrywki zostanie "zabrana w podróż opartą na znanych motywach, postaciach i piosenkach z bajek". - I tak Marika, oprócz swojego repertuaru, zaśpiewa również tytułową piosenkę z bajki "Kraina lodu". Na scenie zobaczymy także mistrza dubbingu Jarosława Boberka m.in. w swojej kultowej postaci króla Juliana z bajki "Madagaskar" - dodała Klimek-Jędryka.

Orkiestrę od lat wspierają znakomici muzycy - dyrektor artystyczny całego przedsięwzięcia prof. Piotr Sutt, a także kompozytor muzyki elektronicznej, chórmistrz Benedykt Odya i pianista Michał Kuzimski.

d23wh17

Klimek-Jędryka przypomniała, że celem koncertu jest m.in. integracja chorych dzieci, ich bliskich oraz darczyńców fundacji. - Chcemy też pokazać, że muzyką można się bawić. Nasz program zawsze jest zróżnicowany i ambitny - dodała.

Do tej pory Orkiestra wystąpiła m.in. z Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Grupą MoCarta, zespołem Raz Dwa Trzy, Arturem Rojkiem, Renatą Przemyk i Szymonem Majewskim.

Dochód z sobotniego koncertu zostanie przeznaczony na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

d23wh17

Podziel się opinią

Share
d23wh17
d23wh17
Więcej tematów