Trwa ładowanie...

Silesiaman rozpoczyna się na dobre. Pierwszy triathlon w niedzielę w Pszczynie

W najbliższą niedzielę rozpocznie się śląski sezon triathlonowy. W Pszczynie zostaną rozegrane zawody dla wszechstronnych sportowców, którzy chcą zmierzyć się ze swoimi słabościami oraz warunkami przyrody.
Share
Silesiaman rozpoczyna się na dobre. Pierwszy triathlon w niedzielę w Pszczynie
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d1g68gk

- Cykl Silesiaman Triathlon zainaugurował duathlon w Katowicach, ale tak naprawdę to Pszczyna rozpocznie II edycję zawodów. Ponad 300 osób zgłosiło chęć udziału w zawodach, a znajdą się także pakiety dla osób, które w niedziele zdecydują się na start - mówi Wirtualnej Polsce Klaudia Kapica, rzecznik prasowa Etixx Silesiaman Triathlon.

Jak można wywnioskować z komunikatów meteorologicznych, prognozy pogody są bardzo przychylne dla organizatorów.

- Mamy nadzieje, że ciepłe powietrze i wysoka temperatura rozgrzeją zawodników, którzy na dzień dobry będą musieli zmierzyć się z przepłynięciem 450 metrów w niezbyt ciepłej wodzie. Jeszcze wczoraj miała 15 stopni Celsjusza - mówi Kapica. - Triathlon to trudna dyscyplina. Wymaga od zawodnika wszechstronności sportowej, jednak pszczyński dystans tzw. 1/8 IM to idealny pomysł na sprawdzenie swoich sił i umiejętności pływackich oraz rowerowo-biegowych. To także test głowy, która czasem chce poddać się szybciej niż nogi - dodaje organizatorka.

Następne zawody z cyklu Etixx Silesiaman Triathlon odbędą się w Gliwicach (14.06), Parku Śląskim (2.08) oraz Katowicach (30.08).

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1g68gk

Podziel się opinią

Share
d1g68gk
d1g68gk
Więcej tematów