Trwa ładowanie...

Seniorzy z Krakowa będą mieli tablety. UM chce upowszechniać korzystanie z nowych technologii

Krakowcy seniorzy będą mieli dostęp do tabletów. Dzięki czemu aż 10 miejskich ośrodków umożliwi rozwój technologiczny osobom starszym.

Share
Seniorzy z Krakowa będą mieli tablety. UM chce upowszechniać korzystanie z nowych technologii
Źródło: UM Kraków
d1scgmi

Anna Okońska-Walkowicz, doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Apple w sprawie upowszechnienia technologii wśród osób starszych.

Dzięki temu, firma Apple wypożyczy nowoczesne tablety oraz zapewni wsparcie techniczne i merytoryczne. Z urządzeń będzie można korzystać w Centrach Aktywności Seniorów.

d1scgmi

- Z naszych obserwacji wynika, że seniorzy bardzo chętnie biorą udział w warsztatach z zakresu nowych technologii. Są to rzeczy, których chcą się uczyć. Jestem pewna, że możliwość regularnego korzystania z tabletów doda uroku życia osobom starszym - mówiła podczas konferencji prasowej Anna Okońska-Walkowicz.

Na początek CAS otrzyma 40 tabletów. Docelowo ma ich być aż 100. Zaplanowano również specjalne spotkania szkoleniowe połączone z prezentacją sprzętu.

Warto dodać, że od 1 lipca w Krakowie rozpoczęło działalność 10 miejskich Centrów Aktywności Seniora. Do 2020 ma ich być 54 - po trzy w każdej dzielnicy.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1scgmi

Podziel się opinią

Share
d1scgmi
d1scgmi
Więcej tematów