Trwa ładowanie...
d2smpjz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Senat USA zablokował ustawę ograniczającą program zbierania danych NSA

Senat USA nie przyjął ustawy pozwalającej na zakończenie masowego zbierania przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) danych o rozmowach telefonicznych obywateli. Zablokował też przepisy przedłużające o 2 miesiące obecnie działający program.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senat USA zablokował ustawę ograniczającą program zbierania danych NSA
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d2smpjz

Akt prawny o nazwie Freedom Act miał na celu zmodyfikowanie i zastąpienie ustawy Patriot Act, powszechnie krytykowanej przez oponentów, argumentujących, że narusza prawa obywatelskie. W szczególności, Freedom Act zawierał zakaz zbierania na masową skalę danych o połączeniach telefonicznych. Zbieranie takich danych byłoby możliwe jedynie w konkretnych przypadkach, kiedy sąd uznałby, że zachodzi uzasadnione podejrzenie o związkach z międzynarodowym terroryzmem.

Ustawę, popieraną przez prezydenta Baracka Obamę, ustaliła 13 maja Izba Reprezentantów. W Senacie do jej poparcia zabrakło trzech głosów (niezbędny próg wynosił 60 głosów).

Jednocześnie Senat nie zdołał zatwierdzić czasowego przedłużenia obecnie obowiązujących przepisów zawartych w Patriot Act, przyjętym po atakach z 11 września 2001 roku. Senatorzy spotkają się ponownie w tej sprawie 31 maja, na dzień przed wygaśnięciem tych przepisów.

d2smpjz

Podziel się opinią

Share

d2smpjz

d2smpjz
Więcej tematów