Sejm w trybie niejawnym nad odebraniem immunitetu Kamińskiemu
Sejm dziś rozpatrzy wniosek o uchylenie immunitetu byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga chce mu postawić zarzuty przekroczenia uprawnień, gdy kierował pracami Biura.
10.06.2014 | aktual.: 10.06.2014 08:56
Informacje zawarte we wniosku są objęte klauzulą tajności. Sejm więc, zanim rozpocznie pracę nad tym wnioskiem, zagłosuje nad utajnieniem obrad.
Wiceszef Kancelarii Sejmu Jan Węgrzyn mówi, że z wnioskiem o utajnienie obrad dotyczących uchylenia immunitetu wystąpił Prokurator Generalny zgodnie z ustawą z 2010 roku o dostępie do informacji niejawnych. Minister podkreślił, że w związku tym sala plenarna została sprawdzona, tak by mieć pewność, czy nie ma na niej żadnych urządzeń, dzięki którym przekaz mógłby zostać ujawniony.
Jan Węgrzyn dodaje, że wyjątkowo wszystkich czeka wzmożona kontrola. Wiceszef Kancelarii Sejmu przypomniał, że na sali żadna z osób, w tym także posłowie, nie może mieć ze sobą telefonów czy tabletów.
W Sejmie zostaną wyłączone między innymi kamery na sali plenarnej, internet bezprzewodowy i system nagłaśniający. Dla dziennikarzy przygotowano osobne, oddalone do sali plenarnej miejsce do pracy.
Z pomieszczeń wokół sali wyniesiono urządzenia rejestrujące dźwięk, a pokoje te zaplombowano. ABW sprawdziła, czy w Sejmie nie znajdują się żadne urządzenia podsłuchowe.