Trwa ładowanie...

Sędzia Tuleya donosi do prokuratury na posłów PiS. Mogli popełnić przestępstwo

Sędzia Igor Tuleya złożył zawiadomienie do prokuratury ws. składania fałszywych zeznań przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o zeznania wicemarszałka Terleckiego i posłów PiS: Andrzeja Melaka, Beaty Mazurek, Macieja Wąsika i Dominika Tarczyńskiego ws. głosowania w sali kolumnowej nad budżetem 16 grudnia 2016 roku.

Sędzia Tuleya donosi do prokuratury na posłów PiS. Mogli popełnić przestępstwoŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d1hit2y
d1hit2y

O sprawie poinformował na Twitterze reporter Radia Zet.

Wpłynięcie zawiadomienia potwierdził Wirtualnej Polsce prokurator Łukasz Łapczyński. - Zawiadomienie zawiera m.in. argumentację z postanowienia sądu o uchyleniu umorzenia śledztwa - precyzował. Prokurator dodał, że Tuleya wskazał też dane świadków, których dotyczy zawiadomienie, i fragmenty ich wypowiedzi.

Zobacz też: to nie pierwsza potyczka Tuleyi z PiS

Radio Zet informuje, że chodzi o wicemarszałka Terleckiego i posłów PiS: Andrzeja Melaka, Beaty Mazurek, Macieja Wąsika i Dominika Tarczyńskiego. Tuleya już wcześniej wskazywał na sprzeczności w zeznaniach posłów PiS.

W grudniu ub. r. warszawski sąd okręgowy, na mocy postanowienia sędziego Igora Tuleyi, uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 r.. To wtedy uchwalono m. in ustawę budżetową. Według sądu, prokuratura nie wyjaśniła, z jakiego powodu, kiedy i kto zdecydował o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej.

Źródło: Radio Zet

d1hit2y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hit2y
Więcej tematów