Trwa ładowanie...
dc5pfyt

Sędzia Paweł Juszczyszyn nie zobaczy list poparcia KRS? Jest reakcja CIS

Sędzia Paweł Juszczyszyn zobaczy "jedynie załączniki związane z kandydaturami do KRS zgłoszonymi przez obywateli" - tak wynika z komunikatu Centrum Informacji Sejmu. "Rozwiązanie takie pozwala zadośćuczynić postanowieniu sądu przy jednoczesnym poszanowaniu obowiązujących przepisów prawa dotyczących ochrony danych osobowych, którymi Kancelaria Sejmu jest związana" - dodano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Paweł Juszczyszyn
Sędzia Paweł Juszczyszyn (PAP)
dc5pfyt

W środę RMF FM informowało, że Kancelaria Sejmu nie udostępni sędziemu Juszczyszynowi pełnych list poparcia pod kandydaturami do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Te doniesienia potwierdził komunikat Centrum Informacji Sejmu.

"W dniu 8 stycznia 2020 r. Kancelaria Sejmu wystąpiła o przeprowadzenie dowodu w prowadzonym postępowaniu przez Sądu Okręgowy w Olsztynie, poprzez oględziny oryginału dokumentów zgłoszeń oraz list poparcia sędziów-kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa, w swojej siedzibie w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

"Rozwiązanie takie pozwala zadośćuczynić postanowieniu Sądu przy jednoczesnym poszanowaniu obowiązujących przepisów prawa dotyczących ochrony danych osobowych, którymi Kancelaria Sejmu jest związana" - dodano. Podkreślono, że tym samym, "sędziemu Sądu Okręgowego w Olsztynie mogą być zaprezentowane jedynie załączniki związane z kandydaturami zgłoszonymi przez obywateli".

dc5pfyt

Zobacz też: Kontrowersyjny występ Korwina-Mikkego w rosyjskiej TV. Bezwzględny komentarz Sienkiewicza

Przypomnijmy: niedawno Sąd Okręgowy w Olsztynie poinformował, że sędzia Paweł Juszczyszyn pojedzie do Kancelarii Sejmu, aby osobiście zobaczyć listy poparcia do KRS. To miała być reakcja sędziego na decyzję Kancelarii Sejmu, która odmówiła ich przesłania do sądu, tłumacząc to między innymi bezpieczeństwem danych osobowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc5pfyt

Podziel się opinią

Share
dc5pfyt
dc5pfyt
Więcej tematów