Trwa ładowanie...

Ścieżki rowerowe będą w tym roku odśnieżane!

"Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, najważniejsze drogi dla rowerów będą przejezdne". Na razie 75 km

Ścieżki rowerowe będą w tym roku odśnieżane!
d3q64wb
d3q64wb

Zdecydowaliśmy, że część pieniędzy z przyszłorocznego budżetu przeznaczymy na odśnieżanie dróg dla rowerów. Wstępnie wygospodarowaliśmy na ten cel kilkaset tys. zł, co powinno starczyć na zimowe utrzymanie ok. 75 km - poniformował Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Według jego słów odśnieżone zostaną "najważniejsze drogi". - Mamy swoje przemyślenia dotyczące wyboru tras rowerowych - pisze pełnomicnik. - jednak liczymy się również z Waszym zdaniem. Na swoim fanpejdżu poprosił warszawiaków o propozycje.

W ubiegłym roku Ratusz nie znalałż środków na odśnieżanie. W tym, decyzją prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz odśnieżaniem ma się zająć pilotażowo Zarząd Transportu Miejskiego . Wybór technologii pozostawiony zostanie wykonawcy pod warunkiem, że nie zniszczy nawierzchni. Dlatego odpada m.in. użycie soli.

Odśnieżanie ścieżek to jednak tylko jeden z problemów "całorocznych" rowerzystów. Zupełnie innym problemem jest to, że ścieżki rowerowe pełnią zimą funkcję miejsca, gdzie odśnieżarki po prostu zrzucają śnieg. Zwykle biuro pełnomicnika zwraca się z prośbą do Zarządu Oczyszczania Miasta, by ten nie przerzucał śniegu na rowerowe ścieżki, jednak jak wygląda to w praktyce - sami wiemy.

d3q64wb

Które trasy - jeśli zajdzie taka potrzeba - powinny być waszym zdaniem odśnieżone w pierwszej kolejności?

Przeczytajcie też: Kto i gdzie powinien odśnieżyć?

d3q64wb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q64wb
Więcej tematów