Trwa ładowanie...

Sasin: nie płacę podatków w Warszawie, bo Warszawa mnie do tego nie zachęciła

- Nie płacę podatków w Warszawie, bo Warszawa nie dała mi żadnej oferty, która by mnie do tego skłoniła. Ja wierzę, że Polacy, warszawiacy, w ogóle: ludzie patrzą na to wszystko racjonalnie i płacą podatki tam, gdzie im się to po prostu opłaca. - powiedział na antenie RMF FM Jacek Sasin, kandydat PiS na prezydenta stolicy.

Share
Sasin: nie płacę podatków w Warszawie, bo Warszawa mnie do tego nie zachęciła
Źródło: WawaLove.pl
d22n5w1

Jacek Sasin swoje podatki płaci w Ząbkach, tam gdzie mieszka. Tyle, że nie chce zostać burmistrzem w swojej miejscowości, a prezydentem Warszawy. O kandydacie PiS na urząd prezydenta warszawy pisaliśmy niedawno, gdy poinformował, że chce wprowadzenia darmowej komunikacji w mieście. W wywiadzie udzielonym niedawno WP (wideo poniżej) wyjaśniał skąd wziąć na to pieniądze. Sasin chciałby uzyskać środki na darmową komunikację z... warszawskich podatków.

- 300 tys. osób pracujących i mieszkających w Warszawie nie płaci w stolicy podatków. Jeśli zaczną płacić, to jest to miliard złotych dodatkowego wpływu. Do tego dochodzą osoby mieszkający tuż pod Warszawą - wylicza Jacek Sasin.

d22n5w1

Na pytanie, czy nie uważa, że fakt, iż kandydat na prezydenta Warszawy mieszka poza Warszawą i nie płaci w Warszawie podatków, ale chce je ściągać od mieszkańców, jest pewną ironią losu, Jacek Sasin odpowiada, że nie.

- Ale dlaczego, no nie... W czym jestem gorszy w związku z tym że mieszkam 900 metrów od granic Warszawy od pani Hanny Gronkiewicz- Waltz, która mieszka od centrum Warszawy dalej niż ja? - powiedział Sasin reporterowi RMF.

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy chciałby także likwidacji tęczy na pl. Zbawiciela oraz palmy na Rondzie de Gaulle?a. Chce także zbudować pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Rywal Hanny Gronkiewicz-Waltz liczy na ok. 30-procentowe poparcie w zbliżających się wyborach lokalnych.

Oprócz Jacka Sasina i Hanny Gronkiewicz-Waltz (która zapowiedziała, że startuje po raz ostatni), o urząd prezydenta Warszawy ubiegają się również kandydat SLD Sebastian Wierzbicki, niezrzeszony burmistrz Ursynowa Piotr Guział, Jacek Wilk związany z Januszem Korwin-Mikkem oraz kandydatka Zielonych - Joanna Erbel.
Wybory samorządowe 2014 zostały wyznaczone na 16 listopada.

d22n5w1

Podziel się opinią

Share
d22n5w1
d22n5w1
Więcej tematów