Trwa ładowanie...
d2ynf3g
IAR

Sąd w Paryżu uniewinnił działaczki Femenu, oskarżone o wandalizm w katedrze Notre Dame

Sąd w Paryżu zdecydował o uniewinnieniu działaczek organizacji Femen oskarżonych o spowodowanie uszkodzeń w katedrze Notre Dame. Wyrok wywołał skrajne opinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd w Paryżu uniewinnił działaczki Femenu, oskarżone o wandalizm w katedrze Notre Dame
(AFP, Fot: Joel Saget)
d2ynf3g

Feministki były oskarżone o spowodowanie rys na złoceniach dzwonu "Marcel". Sędzia przychylił się do stanowiska obrony, że nie można jednoznacznie orzec, iż stało się to w czasie wtargnięcia do wnętrza świątyni dziewięcioosobowej grupy działaczek Femenu, do którego doszło 12 lutego 2013 roku. Według sądu, zniszczenie mogło być spowodowane przez licznych zwiedzających katedrę lub w czasie transportu odnowionego dzwonu do Notre Dame.

Decyzja sądu wywołała wzburzenie w niektórych kręgach politycznych i religijnych. Była minister Christine Boutin mówi, że wyrok jest świadectwem przyzwolenia na dokonywanie świętokradztwa w miejscach kultu religijnego.

Słowa krytyki padają z ust działaczy opozycji, którzy nie mogą się pogodzić z tym, że młode kobiety dopuszczające się wandalizmu w kościele zostały uniewinnione, zaś trzech strażników świątyni, próbujących je zatrzymać, zostało skazanych na grzywnę za stosowanie przemocy.

Zapowiedziano apelację od tego wyroku.

d2ynf3g

Podziel się opinią

Share
d2ynf3g
d2ynf3g
Więcej tematów