Trwa ładowanie...
d1smult

Są dodatkowe pieniądze na rewitalizację gdańskiego Dolnego Miasta

Są dodatkowe pieniądze na rewitalizację Gdańska. Zarząd Województwa Pomorskiego przekazał 6,4 mln zł na projekt odnowy gdańskiego Dolnego Miasta. Wszystkie pomorskie samorządy mają do wydania na ten cel 386 mln złotych.
Share
Są dodatkowe pieniądze na rewitalizację gdańskiego Dolnego Miasta
Źródło: WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec
d1smult

- Rewitalizacja to nie tylko inwestycje, przebudowy i remonty. Równie ważne są działania społeczne. Działania, dzięki którym mieszkańcy utożsamiają się ze swoją dzielnicą. Że chcą tu zostać, chcą by tu mieszkały ich dzieci i wnuki. To nie jest łatwe, ale Dolne Miasto pokazuje, że się udaje. I do takich właśnie działań Państwa zachęcamy - mówi Mieczysław Struk, Marszałek województwa pomorskiego.

Gdańsk już raz otrzymał pieniądze z funduszy europejskich na rewitalizację. W latach 2007-2013 wydano ponad 118 mln zł na aktywizację społeczną oraz renowację Letnicy, Nowego, Dolnego Wrzeszcza oraz części Dolnego Miasta.

- Rewitalizacja jest obecnie priorytetem w całym kraju. W całej Polsce pochłonie ona w najbliższych latach 25 mld zł. Ale podejście do rewitalizacji w województwie Pomorskim, takie w którego centrum jest człowiek, może być wzorem dla innych regionów – mówi Paweł Orłowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

d1smult

W skali całego województwa Urząd Marszałkowski zdecydował się przekazać 386 mln złotych na działania rewitalizacyjne. Fundusze zostaną przeznaczone na wspieranie integracji społeczno-zawodowej mieszkańców, modernizację zabudowy, zagospodarowanie przestrzeni publicznych oraz dostosowanie budynków do funkcji społecznych, gospodarczych, rekreacyjnych, kulturalnych i edukacyjnych. Niezbędne do tego pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

- W nowym RPO na lata 2014 - 2020 będziemy chcieli kontynuować podjęte działania na Dolnym Mieście, ale mamy też kolejne rewitalizacyjne priorytety: przede wszystkim Orunia, Biskupia Górka, Wrzeszcz i Nowy Port - mówił Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1smult

Podziel się opinią

Share
d1smult
d1smult
Więcej tematów