PolskaRząd zajmie się biopaliwami

Rząd zajmie się biopaliwami

Na wtorkowym posiedzeniu rząd zajmie się m.in. poselskim projektem ustawy o biokomponentach stosowanych w paliwach ciekłych i biopaliwach ciekłych. Wysłucha też informacji o rezultatach polityki gospodarczej od października 2001 roku do sierpnia 2003 roku.

Poselski projekt ustawy o biopaliwach jest już trzecią próbą wprowadzenia regulacji w tej sprawie. Pierwszą ustawę o biopaliwach w grudniu poprzedniego roku zawetował prezydent. Druga - decyzją Konwentu Seniorów - została odrzucona z powodu pojawienia się w niej kontrowersyjnych słów "i inne rośliny".

Nowy projekt zakłada, że od 1 grudnia 2003 roku udział bioetanolu jako biokomponentu w paliwach wyniesie nie mniej niż 3,5% i nie więcej niż 5%. W 2004 roku w ogólnej ilości benzyny wprowadzanej do obrotu udział biokomponentu ma wynosić 4-5%.

Ministrowie zajmą się też autopoprawką do projektu ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego i zapoznają się z przebiegiem prac parlamentarnych nad tą ustawą.

Rząd zapozna się z notatką dotyczącą narastających zaległości w opłacaniu składek członkowskich do organizacji międzynarodowych. Według informacji MSZ z czerwca br., polskie zadłużenie z tytułu płatności składek do organizacji międzynarodowych może wynieść w tym roku ponad 98 mln zł, z czego ponad połowę będą stanowić zobowiązania wobec ONZ.

Ministrowie omówią również Krajowy Program Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi, Raport o pomocy publicznej w Polsce udzielonej przedsiębiorcom w 2002 roku i wstępną informację o wynikach gospodarczych za 8 miesięcy 2003 r.

W programie posiedzenia rządu są również dostosowujące polskie prawo do prawa UE projekty nowelizacji: Prawa bankowego oraz przepisów wprowadzających Prawo farmaceutyczne, ustawy o wyrobach medycznych oraz ustawy o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Ministrowie przyjmą stanowisko w sprawie obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, w sprawie poselskiego projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej i ustawy o Naczelnym Sądzie Administracyjnym oraz w sprawie poselskiego projektu nowelizacji Kodeksu pracy.

Zapoznają się też z przebiegiem przygotowań Polski do członkostwa w UE.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)